GeriEkonomi Pegasus'tan KTHY açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pegasus'tan KTHY açıklaması

Pegasus'tan KTHY açıklaması
refid:15102434 ilişkili resim dosyası

Pegasus Havayolları, Kıbrıs Türk Havayolları (KTHY) ile ilgili olarak bir açıklama yapıp, "KTHY Pegasus'un oluyor" yorumlarının 'yersiz' olduğunu vurguladı.

 Pegasus'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"11 Haziran tarihinden bu yana KKTC yönetimi ile KKTC’den yapılacak uçuşlar ile ilgili Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı,  Pegasus Genel Müdürü Sertaç Haybat ve Pegasus KKTC Temsilcisi Zeki Ziya seviyesinde muhtelif toplantılar yapıldı.

KKTC’den uçuşların düzenli ve çoğalarak yapılabilmesinin ada ekonomisi için vazgeçilmez olduğu bir gerçek.


Bu uçuşların sağlanabilmesi için, KKTC yönetimine verimliliği, rekabet edebilmeyi, değer yaratmayı temel hedefler edinen  KKTC’ye ve hiçbir diğer yatırımcısına yük olmayacak yeni bir şirket ile yola devam edilmesini önerdik. Bu önerimiz prensipte kabul gördü, muhtelif ortaklık yüzdeleri konuşuldu ancak bu konuda da resmi bir karar söz konusu olmadı,  henüz herhangi bir yazılı angajmana girilmedi.
 
Bu bilgiler ışığında "...KTHY Pegasus'un oluyor..." yorumları yersizdir.

Pegasus'un KKTC devleti ile ortak şirket kurması söz konusu. Bu yeni ortak şirketin kurulabilmesi için çok önemli konular halen bilinmez durumdadır. Bilindiği gibi yeni şirketin kurulmasındaki en önemli konu insan kaynağının doğru yapılandırılmasıdır.  Bu yapılandırmada, çalışanlar mağdur edilmemeli ancak rekabet koşulları da göz ardı edilmemelidir."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle