GeriEkonomi Pazar filesine talep patladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pazar filesine talep patladı

Pazar filesine talep patladı

Pazar filesine olan talebin aralık ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 154 arttığı açıklandı.

Plastik poşetlerde ücret uygulaması 1 Ocak’ta başladı. Yasaya göre plastik poşetler bundan sonra 25 kuruşluk fiyatla tüketicilere satılacak. Ücretsiz poşet veren işletmelere ise cezai işlem uygulanacak. Alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, pazar filesine talebin aralık ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 154 arttığını duyurdu. Araştırmaya göre, en çok talep İstanbul'dan gelirken onu sırasıyla İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla ve Balıkesir takip etti.

Pazar filesi, meyve ve sebzenin yanı sıra marketten alınan paketli gıdaların taşınmasında da naylon poşet yerine çevre dostu bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Pazar filesine talep patladı

Pazar filesine talep patladı

Pazar filesine talep patladı


İZMİRLİ KADINLAR ALIŞVERİŞTE KULLANMAK İÇİN FİLE ÖRDÜ

İzmirli kadınlar alışverişte kullanmak için file ördüİzmir'de Gaziemir Belediyesi'nin desteği ile kurulan ve çoğunluğunu ev kadınlarının oluşturduğu Üretici Kadın Kooperatifi üyeleri, naylon poşetlerin ücretli hale gelmesinin ardından, 'Tığını al gel' isimli bir proje hayata geçirdi. Proje kapsamında sentetik makrome ipten alışveriş filesi örmeye başlayan kadınlar satışına da başladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle