GeriEkonomi Pastırmada iyi haber
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pastırmada iyi haber

Pastırmada iyi haber
refid:20994924 ilişkili resim dosyası

KAYSERİ Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, Ramazan Ayı’nda et, sucuk ve pastırma fiyatlarında artış olmayacağını açıkladı.

Havaların çok sıcak olduğu için talebin de az olduğunu belirten Ünlü, "Ramazan Ayı’nda et fiyatlarında her hangi bir fiyat artışı söz konusu değil. Tüketici daha çok sebze ve meyveye yöneliyor" dedi.

Ramazan'ın sıcak havalara denk gelmesi et, sucuk ve pastırma fiyatlarını etkilemedi. Önceki yıllarda Ramazan’ın başlamasıyla birlikte yükselen pastırma fiyatları bu yıl artmadı.

Pastırma ve sucuk fiyatlarının da et fiyatları ile orantılı olduğunu hatırlatan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, şunları kaydetti: "Et, pastırma ve sucukta Ramazan Ayı’na özel bir fiyat artışı olmayacağını öngörüyoruz. Bugün kaliteli bir pastırmanın kilosu 45 lira ile 65 lira arasında değişiyor. Bu fiyatlar ilk defa bu Ramazan’da artmayacak."

Ucuz üründen kaçın

Ramazan'da piyasaya bir çok et ürünü gireceğini de hatırlatan Ünlü, vatandaşı sağlıklı ürünler kullanma noktasında uyardı. Piyasada hem sağlık açısından, hem de dini açıdan uygun olmayan ürünlerin bulunduğunu vurgulayan Ünlü, "Vatandaşlarımıza güvenilir markalardan alış veriş yapmasını öneriyorum. Zira piyasada çok sayıda sucuk ve pastırma üreten firma var. Ama Kayseri’mizde bu konuda korkulacak bir durum yok. Çünkü Kayseri’de kalitesiz marka yok" diye konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle