GeriEkonomi Pamuk hasat makinesi üretecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pamuk hasat makinesi üretecek

Eskişehir'de faaliyet gösteren ve Türk lisanslı “TURKAR” markasıyla kamyonet üreten Hisarlar Makine AŞ, 1996 yılından bu yana işbirliği yaptığı Amerika merkezli John Deere şirketiyle 100 adet çift sıralı pamuk hasat makinesinin üretimi konusunda anlaştı.

Hisarlar AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, Türkiye'nin tarım ve iş makineleri sektörleri için çok cazip bir pazar haline geldiğini söyledi.

Bu gelişmeye paralel olarak Hisarlar'ın Türkiye ve dünya pazarları için müşterilerine komple çözümler sunan, teknoloji geliştiren, know-how transferi ve ortak yatırım projeleri yürüten bir yapıya kavuştuğunu ifade eden Türker, şöyle konuştu:

“Alternatif ülke ve üretici seçenekleri olduğu halde Amerikan şirketi John Deere ile 100 adeta pamuk hasat makinesi üretimi anlaşması imzalandık. 2011 yılı üretimi için düğmeye bastık. Temmuz ayı sonu itibariyle 100 makinenin sevkıyatını gerçekleştirmiş olacağız. Böyle bir projeyle Hisarlar'ın sağlayacağı faydadan ziyade ülke ekonomisine kazandırılacak değer çok önemli. Hesaplı çözüm fırsatı olan bu makinenin, dünyada ve Türkiye'de pamuk çiftçisine mekanizasyona geçişte yüksek verimli ve ekonomik bir fırsat sunacak. Kolay bağlantı ve kolay kullanım olanakları ile kompakt makinelere kıyasla ciddi avantajlar sağlayacak.”
Türker, “Türkiye'de ilk, dünyada tek olan bu pamuk hasat makinesi” üretimiyle önemli bir satış cirosu elde edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle