GeriEkonomi Palmali’nin eski yöneticilerine dava
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palmali’nin eski yöneticilerine dava

Palmali’nin eski yöneticilerine dava

KURDUKLARI farklı bir şirketle, yapılan ticari uçuşların fatura bedellerini tahsil ettikleri ancak Palmali Hava Taşımacılığı AŞ’ye yansıtmadıkları iddiasıyla şirketin 3 eski çalışanı hakkında, “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Alaattin Aykaç’ın bir dönem şikayetçi Palmali Hava Taşımacılığı AŞ isimli şirkette genel müdür, şüpheli Mehmet Dülgeroğlu’nun de bir dönem şirkette operasyon müdürü, bir diğer şüpheli Ali Alper Kurtiş’in ise yine aynı şirkette uçuş harekat uzmanı olarak görev yaptığı kaydedildi. Şüpheli Alaattin Aykaç’ın 2016’da, şüpheli Mehmet Dülgeroğlu’nun 2015’te, şüpheli Ali Alper Kurtiş’in ise 2015’te şikayetçi şirket olan Palmali Hava Taşımacılığı AŞ’den ayrıldıkları anlatılan iddianamede, Dülgeroğlu ve Kurtiş’in şirket ile imza ettikleri iş sözleşmesine aykırı davranmak suretiyle 2012’de Jet Flight Aviation Ltd. isimli bir şirket kurdukları anlatıldı.

ELDEN TAHSİL EDİLDİ

İddianamede, “Şüphelilerin Palmali Hava Taşımacılığı AŞ’nin envanterinde bulunan TC-MMM, TC-AFF, TC-CR, TC-SPL, TC-VGP, TC-HPL kuyruk numaralı uçak ve helikopterlerinin 2014-2015 yıllarında yapılan ticari uçuşlarına Jetflight Aviation tarafından fatura düzenlendiği, fatura bedellerinin elden tahsil edildiği, şikayetçi şirket envanterinde bulunan uçaklar kullanılmasına rağmen tahsil edilen fatura bedelleri şikayetçi şirkete yansıtılmamıştır” denildi. Devir amacı dışında hareket edilmek suretiyle şikayetçi şirket aleyhine işlemler yapıldığı değerlendirilmesinde bulunulan iddianamede, Jetflight Aviation isimli şirketin, personel ücretini ve şirkete yapılan diğer masrafları şikayetçi şirkete fatura ettiği, şüphelilerin idare etmek yetkisinin gereği olarak, kendilerine tevdi ve teslim edilen eşyaları/malları kullanmak suretiyle şirket zararına hareket ettiklerinin tespit edildiği anlatıldı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesinde başlanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle