GeriEkonomi Palandöken'den "yerli malı" çağrısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Palandöken'den "yerli malı" çağrısı

Palandöken'den "yerli malı" çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli malı kullanımına ilişkin başlattıkları kampanyanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Tüm üreticileri ambalajlara büyük harflerle 'Türk malı' yazmaya davet ediyorum. Alışverişlerde '869' barkodlu yerli ürünler tercih edilmeli." ifadelerini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, döviz kurlarındaki artışın durdurulmasında ve yerli sanayinin güçlendirilmesinde yerli malı tüketiminin büyük etkisi olduğunu anlattı.

Yerli malı kullanımına ilişkin kampanya başlattıklarını ve büyük ilgi gördüklerini anımsatan Palandöken, şunları kaydetti:
"Tüm üreticileri ambalajlara büyük harflerle 'Türk malı' yazmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımız alışverişlerinde mutlaka ürünün barkoduna bakmalı ve '869' barkodlu yerli ürünleri tercih etmeli. Biz her zaman kaliteli ürünler ürettik. Özellikle tekstil, beyaz eşya ve daha birçok üründe bizim üretimimiz artık bütün dünyada kalitesinden dolayı tercih ediliyor. Kalitesiz ve hatta kanserojen maddeler içeren ama sırf ucuz diye tercih edilen Uzakdoğu ürünlerine karşı Türk malı kalitesini gururla sergileyebilmemiz için ürünlerin ambalajına büyük harflerle 'Türk Malı' yazılmalıdır. Yerli malı sadece sınai üretimde değil, tarımda da tercih edilmelidir."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle