GeriEkonomi Pakistan bizi bekliyor elimizi çabuk tutalım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pakistan bizi bekliyor elimizi çabuk tutalım

Pakistan bizi bekliyor elimizi çabuk tutalım
refid:3389094 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’de iftar verdiği 61 işadamından Pakistan için güçlü bir yardım kampanyası talep etti ve ‘Elimizi çabuk tutalım kardeşlerimiz yardım bekliyor’ dedi.

Erdoğan, Türk işadamlarına Tsunami felaketindeki yardım kampanyasından çok memnun kaldığını söyledi ve şöyle konuştu: ‘Tsunami felaketi için 40 milyon dolara yakın yardım toplandı ve bu rakamla Türkiye 26’ıncı büyük yardımı yapan ülke oldu. Son birkaç senedir Türkiye uluslararası arenada ‘yardıma muhtaç ülke’ konumundan ‘yardım eden’ ülke konumuna yükseldi. Bu sizlerin sayesinde oldu. Şimdi Kurtuluş Savaşı’mızda bizlere yardım için her türlü fedakarlığı gösteren dost ve kardeş ülke depram felaketine maruz kaldı. Onlar için daha güçlü bir kampanya yapalım.’

SEKTÖREL AYNİ YARDIM:

Başbakan’ın çağrısına işadamları hem nakit yardım kampanyaları hem de ayni nitelikte yardımlarla katılacak. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ‘Mesela bizler hem kurum olarak hem de sektörümüz olarak ilaç yardımları konusunda çok etkin olmakta kararlıyız’ derken, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu da ‘10 bin adet battaniye hazırlamıştık, şimdi artırmayı düşünüyoruz’ diye konuştu. Başbakan’ın iftar davetine aralarında Ahmet Nazif Zorlu, Abdülkadir Konukoğlu, Aziz Yıldırım, Bülent Eczacıbaşı, Erdoğan Demirören, Ferit Şahenk, Jak Kamhi, Mücahit Ören, Oğuz Satıcı, Ömer Sabancı, Remzi Gür, Tanıl Küçük, Yılmaz Ulusoy ve Mehmet Ali Yalçındağ’ın da bulunduğu 61 işadamı katıldı.

Rekor kıralım

TÜRKİYE
İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, ‘Biz TİM olarak yarın büyük bir Pakistan’a yardım kampanyası başlatacağız. Bu kampanya ile tsunami felaketi için topladığımız yardımı da aşıp yeni bir rekor kıracağız’ dedi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Tanıl Küçük ise Başbakan Erdoğan’ın işadamlarının yardım konusundaki samimiyetine sevindiğini, mümkün olduğunca çabuk olmalarını istediğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle