GeriEkonomi Özyeğin, Singapur’un fahri konsolosu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özyeğin, Singapur’un fahri konsolosu

Özyeğin, Singapur’un fahri konsolosu

FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin'in, Singapur Cumhuriyeti İstanbul ve İzmir Fahri Konsolosu olarak atanması verilen bir resepsiyonla kutlandı.

Geçtiğimiz ocak ayında fahri konsolos seçilen Özyeğin, Singapur Büyükelçisi A. Selverajah liderliğinde, büyükelçiliğin Ankara'daki faaliyetlerini destekleyecek. Özyeğin'in, Singapur Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosu olarak atanması nedeniyle verilen kutlama resepsiyonuna, ailesinin yanı sıra, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Doğan Televizyon Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Blu TV Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan Yalçındağ, Metin Alihan Yalçındağ, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Koç, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanvekili Yağmur Şatana, Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Erhan Kamışlı, Emine Sabancı Kamışlı, Sabancı Holding CEO'su Mehmet Göçmen ve Demet Sabancı Çetindoğan'ın da aralarında bulunduğu iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Murat Özyeğin, Singapur ile tanışmasının Harvard’ta vaka incelemesinde olduğunu belirterek “Bu hikaye çok yönlü ve kapsamlı. Singapur kısa vadeli popülist büyüme hedefleri yerine
uzun vadeli ve sürdürülebilir politikalarla stratejisini oluşturmuş. Singapur çok ırklı bir yapıya sahip olmasına rağmen cumhuriyet kurulduğundan beri kutuplaşmadan uzak ve son derece barışçıl bir şehir olmuştur. Bugün Singapur, bu uzun vadeli stratejileri sayesinde kişi başı milli geliri 62 bin 500dolar ile dünyanın en zengin 6'ncı ülkesi. Girişimcilik konusunda ise ilk 10 girişimci şehri arasında ve bu konuda Asya'da uzak ara bir numaradır. Türkiye olarak bu ülkeden öğrenebileceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle