Özürlülere müthiş destek

Aysel ALP / Ankara
03.12.2009 - 15:50 | Son Güncelleme:

Türk Telekom ve 3 GSM operatörü 30 özürlü vatandaşı evlerinde çalışmak üzere istihdam ediiyorlar.

Ulaştırma Bakanlığı, Dünya Özürlüler Günü’ne damgasını vurdu. Özürlülerin hayatını ulaşımda ve iletişimde kolaylaştırmak üzere Bakanlık bünyesinde Daire Başkanlığı da kuruldu.

 

Ankara Swiss Otel’de düzenlenen törenle, 3 GSM operatörü ile Türk Telekom, bünyesinde çağrı merkezlerinde çalıştırılmak üzere 30 kişinin işe alındığı duyuruldu. Omurilik felçlisi kalp hastası ve görme engelli 30 kişiden 20 sinin eğitimleri tamamlandı. Bu günkü törenle Ankara, İstanbul, Erzurum, Erzincan ve Diyarbakır’da oturan bu kişiler evlerinden çağrı kabul edebilecekler. Eğitimleri devam eden 10 kişide sürecin tamamlanması itibariyle göreve başlayacaklar.

 

Avea, Türkrcell, Vodafone, Türk Telekom ve Türksat çağrı merkezlerinde görevlendirilecek engelli sayısını 2010 yılında daha da artırmayı hedefliyor.

 

Törene kadın ve aileden sorumlu devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile çok sayıda özürlü vatandaş katılıyor.

 

"Bende Varım " sloganıyla tanıtılan projede "Göremiyor, yürüyemiyor, koşamıyor olabilirim. Ama yok değilim. Varım bende varım. Ve beni kimse görmezden gelemez. Ben değil sen ile de bitebilir sonu. Göremiyor yürüyemiyor. Koşamıyor olabilirsin. Ama yok değilsin. Varsın. Sende varsın. Ve bunu da kimse görmezden gelemez" cümleleriyle özetlendi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı