GeriEkonomi Özgörkey Merko tesisini satın aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özgörkey Merko tesisini satın aldı

ÖZGÖRKEY Gıda, gıda sektörünün önemli isimlerinden Merko Gıda AŞ’nin Torbalı’da kurulu dondurulmuş gıda tesislerini satın alarak kapasitesini büyüttü.

Yapılan açıklamaya göre, Merko AŞ’nin “Borçların Yeniden Yapılandırılması Anlaşması” uyarınca mülkiyeti ABN Amro Bank’a devredilmiş olan İzmir Torbalı’da yer alan donmuş meyve ve sebze tesislerini 2 milyon 500 bin TL karşılığında satın alan Özgörkey Gıda, FEAST markası ile yer aldığı dondurulmuş gıda pazarında ek kapasite yarattı.
27 bin metre kare alan üzerine kurulu tesislerde, sebze üretim hatları ve 3 adet IQF dondurma tüneli bulunuyor. 3.500 tonluk -25 derece soğuk hava depolarına ve yine 3.500 tonluk taze sebze muhafaza depolarına sahip fabrika, Özkörkey Gıda üretim tesislerine yakın bir konumda yer alıyor.

Özgörkey Gıda Murahhas Üyesi Murat Özgörkey, mevcut tesislerinde devam eden yatırımlar ve bu yeni satın almayla kapasite artırımı konusunda önemli bir gelişme kaydettiklerini belirtti. Murat Özgörkey, FEAST markalı ürünlerine yönelik yatırımlarının 2009’un geri kalan kısmında ve gelecek yıl da devam edeceğini bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle