GeriEkonomi Özelleştirmenin başına 'sürpriz' isim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özelleştirmenin başına 'sürpriz' isim

Özelleştirmenin başına 'sürpriz' isim

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na 'sürpriz' bir isim atandı. Bankacılık ve sigortacılık sektörünün ardından 2013 yılında Turkcell'e bağımsız üye olarak atanan Bostan, 2015'ten bugüne kadar da Turkcell Global Ödeme Sistemleri'nin başında yer alıyordu. Mehmet Bostan, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan üçlü kararnameyle başkanlığa atandı.

1971 İstanbul doğumlu olan Bostan, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1995 yılında Denizbank'ta başlayan Bostan, BNP Ak Dresdner Bank’ta Pazarlama Müdürü, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda müdürlük görevlerinde bulundu. Dresdner Bank AG Türkiye Baştemsilciliğinin ardından 2009 yılından itibaren Güneş Sigorta’da Mali İşler Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Ardından Vakıf Emeklilik Genel Müdürü oldu. 

3 YILDIR TURKCELL'DE
Bostan, Ağustos 2013'te SPK tarafından Turkcell Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği'ne atandı. 2014 yılında Turkcell Global Bilgi Yönetim Kurulu Başkanı ve 2015 yılından bu yana Turkcell Global Ödeme Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Bostan, Türkiye Tenis Federasyonunda da Yönetim Kurulu üyesi.  

Yorumları Göster
Yorumları Gizle