GeriEkonomi Özbekistan’a 950 milyon euro kredi verdiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özbekistan’a 950 milyon euro kredi verdiler

Özbekistan’a 950 milyon euro kredi verdiler

Özbekistan Dışekonomik Faaliyet Milli Bankası, Almanya’nın önde gelen bankaları ile 950 milyon euro değerinde kredi anlaşmaları imzaladı.

DIŞEKONOMİK Faaliyet Milli Bankası’ndan yapılan açıklamada, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov’un Almanya’da sürdürdüğü resmi ziyaret kapsamında Münih’te Özbekistan-Almanya İş Forumu’nun düzenlendiği bildirildi.
Açıklamaya göre, taraflar arasında yapılan görüşmelerin ardından Dışekonomik Faaliyet Milli Bankası ile Almanya’nın önde gelen bankaları arasında toplam değeri 950 milyon euroluk kredi anlaşmaları imzalandı.
Açıklamada, bu çerçevede Dışekonomik Faaliyet Milli Bankası ile Almanya’nın Deutsche Bank AG arasında 500 milyon euro, Commerzbank AG ile 350 milyon euro, AKA Bank ile ise 100 milyon euro miktarında kredi anlaşmaları imzalandığı belirtildi. Söz konusu krediler Özbekistan’daki üretim, KOBİ’lerin ve özel girişimciliğin desteklenmesi projelerinin hayata geçirilmesi için kullanılacak. Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov ve beraberindeki heyetin 14 Kasım’da başlattığı Almanya ziyareti yarın sona erecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle