GeriEkonomi Oyuncağa robot köpek dopingi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyuncağa robot köpek dopingi

Son zamanların en popüler oyuncaklarından biri olarak kabul edilen robot köpek Tekno, Türkiye'de de büyük ilgi gördü. Amerika'da en çok satan oyuncaklar sıralamasında ilk 10'a giren Tekno, Toys R Us'ın Türkiye genelindeki 10 mağazasında Aralık ayında satışa sunuldu ve kapışıldı. Bir süredir durgun olan oyuncak sektörünü hareketlendiren robot köpek Tekno'nun yeni yıl ve bayram nediyle 2 bin adet satılması planlanıyor. Türkiye'de beklenenin üzerinde ilgi gören, ‘‘2000 Yılının Oyuncağı’’ (Toy Award 2000) ödülünü kazanan Tekno, şu anda dünyanın en popüler beş oyuncağından biri.

ŞARKI SÖYLÜYOR

İnteraktif dünyaya uygun ve oyuncak sektöründe köklü bir değişimin ifadesi olarak kabul edilen Tekno Köpek, yapay bir zekaya sahip. İnternetten sayfasına girildiğinde şarkı söylemeyi, kart oynamayı öğrenebilen, hatta odaya giren bir yabancıyı haber verebilen Tekno'nun fiyatı ise, 39 milyon 990 bin lira.

TEKERLEKLİ AYAKKABI

İlk kez New York'ta keşfedilen ve Türkiye'de Toys R Us Mağazalarında satışa sunulan Street Flyers ayakkabılar, Tekno dışında en çok ilgi gören ürünlerden biri oldu. Görünüm olarak şık bir spor ayakkabıdan farklı olmayan Street Flyers'ın tabanlarına gizlenen katlanabilir tekerlekler, istenildiğinde açılıyor ve paten olarak da kullanılabiliyor. Fiyatı 69 milyon 990 bin lira olan Street Flyers ayakkabılar özellikle, alışveriş merkezlerinde, okul kampüslerinde veya geniş park alanlarında kullanılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle