Otomobilde 'şehirden köye çetesi' yakalandı

Hürriyet Haber
23.10.2015 - 12:48 | Son Güncelleme:

İstanbul'un da aralarında bulunduğu 5 ilde çaldıkları kamyonet ve binek araçları Adana ve Gaziantep'e götürerek köy ve kasabalarda ucuza sattıkları iddia edilen 11 kişi polis tarafından yakalandı.

Şüphelilerle birlikte 16 otomobil ele geçirildi.Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından oto hırsızlarına yönelik başlatılan, yaklaşık 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından önceki gün operasyon yapıldı.

Daha önceden tespit edilen 13 adrese yapılan eşzamanlı baskınlarda oto hırsızlığı yaptıkları iddia edilen 11 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin lideri olduğu tespit edilen Serkan A.'nın daha önceden 6 kez polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.Oto hırsızlık Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerin İstanbul, Adana, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ'dan çaldıkları otomobilleri Gaziantep ve Adana illerinde bulunan küçük köy ve kasabalara götürdükleri burada satış sözleşmeleriyle bin 500 lira ile 3 bin lira arasında değişen fiyatlara sattıkları öğrenildi.Şüphelilerle birlikte 16 çalıntı otomobil bulundu.

Bu araçlar sahiplerine teslim edildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı