GeriOtomobil 2018 Subaru WRX ve STI görücüye çıktı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2018 Subaru WRX ve STI görücüye çıktı!

2018 Subaru WRX ve STI görücüye çıktı!

2018 Subaru WRX ve STI, Detroit'te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı.

Tüm hava koşullarında kullanabileceğiniz ve ailenizi rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir performans otomobili denildiği zaman akıllara gelen ilk araçlar arasında Subaru WRC ve WRX STi da vardır. Japon üretici, 2018 model yılı için bu iki aracı daha da arzulanan hâle getirmek adına performanslı ikiliyi elden geçirdi. Yüzleri yenilenen modeller şu anda Detroit'te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda boy gösteriyor. WRX de, WRX STi da güç çıkışları değişmese de çok daha "hızlı ve güçlü" görünüyorlar.

2018 Subaru WRX ve STI: Detroit 2017

Makyaj sonrasında daha agresif görünen ikilinin daha keskin ve köşeli olan ön ızgaraları dikkat çekiyor. Ön yüzde yer alan daha geniş hava girişleri araçlara ralli otomobili havası katmış. WRX Limited ve tüm WRX STi paketlerini satın alacak sürücüler ise yönlendirmeye duyarlı LED ön farlar sayesinde yolu daha net görebilecek. Portbagaj montaj ayaklarını görmek de genellikle açık hava sporlarına düşkün olan Subaru kullanıcılarını sevindirecektir.

İç mekana hayat kalitesini arttıran birçok yenilik getirilmiş. Örneğin, çok fonksiyonlu gösterge ekranının boyutu 4.3 inçten 5.9 inçe çıkmış. Yeni kapı açma kolları ve arka kol dayamadaki malzemesi yenilenmiş bardak tutucular tüm modellerde standart olarak geliyor. Fuar fotoğraflarında STi'ın sadece Limited paketinde standart olan Recaro yarış koltuklarını görüyoruz. Her ne kadar görüntülerden anlaşılmasa da, STI ve WRX modelleri daha kalın cam, daha iyi yalıtım ve köpükle doldurulmuş ön cam montaj ayağı sayesinde artık çok daha sessiz olacak.

2018 Subaru WRX STI

STi modeli, yol tutuşu ve viraj alma kabiliyetini iyileştiren bir dizi performans güncellemesi görmüş. Örneğin, daha önce mekanik tahrik ile elektronik kontrolü bir arada kullanan Driver Controlled Center Differantial (Sürücü Kontrolündeki Merkezi Diferansiyel) sisteminde mekanik tahrik devreden çıkarılarak sadece elektronik kontrolüne geçilmiş. Subaru'ya göre bu sayede daha çabuk ve pürüzsüz tepkiler elde edilmiş. Brembo marka frenler geliştirilmiş; ön jantların arkasında 6 pistonlu yekpare kaliperler görev yaparken, arkada çalışan ikilinin piston sayısı 2. Dört tekerleğin arkasında da delikli fren diski görev yapıyor. Unutmadan yeni jantların Y kollu ve 19 inç çapında olduğunu hatırlatalım. 

2018 Subaru WRX

Yapılan değişiklikler sonucunda WRX'in direksiyon başında verdiği hissiyat iyileşecektir. Subaru, şanzımandaki yeni senkromeçler vites geçişlerini daha yumuşak hâle getireceğini söylüyor. Ayrıca Japon üretici, elektrik takviyeli yönlendirme sisteminin "daha pürüzsüz ve daha doğal hissettirdiğini" belirtti. Detroit'te sergilenen örneklerde tavan boyunca uzanan "moonroof" ve kırmızı kaliperlerin olmayışı, 8 yönlü ayarlanabilen Recaro koltuklar ve güçlendirilmiş frenler içeren yeni Performance Package donanım paketine işaret ediyor.

2018 Subaru WRX ve STI görücüye çıktıtarafından hazırlanmıştır.

 

 

Ömer Burhanoğlu “Otonom araçların üretimini Türkiye’ye çekmek, gelecek adına iyi bir fırsat” | Ofis Dışında

 

Ömer Burhanoğlu “Otonom araçların üretimini Türkiye’ye çekmek, gelecek adına iyi bir fırsat” | Ofis DışındaFarPlas - CEO'su Ömer Burhanoğlu Ofis Dışında'nın konuğu oldu. Ofis Dışında, Ersa Mobilya’nın katkılarıyla hazırlanmıştır. Destekleyenler: Olmadık Projeler & Binyaprak & PWC Moderatör: Duygu Merzifonluoğlu

Yorumları Göster
Yorumları Gizle