GeriEkonomi Otomobil Cenevre'de bahar defilesine çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobil Cenevre'de bahar defilesine çıktı

Bu yıl 65'incisi düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı, tam anlamıyla bir ‘‘bahar defilesi’’ne dönüştü. Bu yılki fuarın sloganı da ‘‘Cenevre'de Otomobil Baharı’’ olarak belirlendi. Fuarı 700 bin kişinin gezmesi bekleniyor.

Bankaları, çikolatası ve saatleriyle ünlü İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen otomobil fuarı Avrupalı otomobilseverlere kapılarını bugün açacak. Fuar 21 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek. Otomobilseverler 10 gün boyunca otomobille yatıp otomobille kalkacaklar.

35 ülkeden 293 firmanın katıldığı fuarda, üreticiler yeni modellerini değişik şovlarla tanıtıyorlar. Fuara, otomobil üreticilerinin yanı sıra otomobil tasarım firmaları, aksesuar üreticileri, servis ve garaj ekipmanı üreten firmalar da katılıyor.

Bu yıl ana konusu ‘‘Geneva: The spring of the car’’, Cenevre'de Otomobil Baharı olan fuarda 95 dünya ve Avrupa prömiyeri yapılıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki yenilikler internetteki web sayfasından, dünyanın dört bir yanındaki otomobilseverlere de ulaşıyor. http://www.auto-net.cb. adresiyle fuardaki yenilikleri incelemek ve bilgi almak mümkün.

Geçen yıllara göre sönük geçen fuarda göze çarpan yenilikler arasında yeni BMW 3 serisi BMW Coupe, 5 kapılı Audi A3, Honda S 2000, Renault Megane Wagon, Mazda Premacy, Opel Speedster, Mercedes CL, Peugeot 306 HDİ ve Makyajlanan 406, Toyota NBC III, 4x4 Octavia, Bora Variant, BMW X5, mini Mitsubishi Pajero Pinin dikkati çekiyor.

ÇİTF YAKITLI OPEL

Fuarda sergilenen Opel'in mini bir van olan Konsept A'sı, dört koltuklu bir yolcu otomobilinden kolaylıkla bir taşıma aracına dönüşebiliyor. Arka ve ön yolcu koltukları aracın tabanına gömülüyor. Konsept A'nın bir başka özelliği de çift yakıtlı bir motora sahip olması...

Konsept A bir düğmeyle sıkıştırılmış doğalgazlı sistemden benzinli sisteme geçebiliyor. 3 silindirli 1.0 litrelik motor dogalgazla 88, benzinle 86 beygir güç üretiyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle