Otogarda bayram dönüşünde bilindik manzara

Süleyman KAYA/ İSTANBUL, (DHA)
27.09.2015 - 12:15 | Son Güncelleme:

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesi nedeniyle İstanbul’a dönüş çileli başladı. Otobüsler otogar girişinde uzun kuyruklar oluştururken, yolcular evlerine ulaşmak için tehlikeye aldırmadan otoyoldan karşıya geçiyor.

Uzun süren yolculukların ardından memleketlerinden İstanbul’a dönen vatandaşlar, otogarda yoğunluk oluşturdu. Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’na girmeye çalışan otobüsler uzun kuyruk oluşturdu.
Otogarda bayram dönüşünde bilindik manzara

Trafik durma noktasına gelirken, bazı yolcular da araçlarından inerek valizleriyle yürümeye başladı.Otogarda bayram dönüşünde bilindik manzara

Otogara ulaşamayan otobüslerden inen yolcular tehlikeye aldırmadan TEM otoyolunda trafiğin arasından karşıya geçiyor. Yol kenarında uzun süre bekleyen yolcular, taksiye binerek evlerine ulaşmaya çalışıyor.

Otogarda bayram dönüşünde bilindik manzara

TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

Kurban Bayramı tatili için memleketlerine giden tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor.

D-100 karayolu ve Bolu Dağı TEM otoyolu Düzce kesimlerinde akıcı bir yoğunluk gözlenirken, zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle trafikte aksamalar yaşanıyor.

Bolu kesiminde ise Karadeniz bağlantı yolu olan Gerede gişelerinden TEM otoyolunun İstanbul istikametine seyredenler akıcı bir yoğunluğa neden olurken, Ankara yönünde ise ulaşım normal seyrediyor.

Gerede gişeleri ile TEM otoyolu girişinde bulunan kesimde araç kuyruklarının olduğu, trafiğin akşam saatlerinde daha da artacağı tahmin ediliyor.

Bolu Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, güzergahlardaki kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Ege Bölgesi ve Edremit Körfezi'den dönüşe geçen ve deniz yolunu tercih eden tatilciler, Bandırma Feribot İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Kurban Bayramı tatilinin son gününde dönen tatilcilerin araçları, Bandırma Feribot İskelesi'nde yoğunluğa yol açtı. İskele önünde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.

İDO artan talebi, ek seferlerle karşılamaya çalışırken, İstanbul (Yenikapı)-Balıkesir (Bandırma) arasında bugün karşılıklı 8 deniz otobüsü ve 8 feribot olmak üzere toplam 16 sefer yapılacak.

Bandırma'dan İstanbul'a sabah saat 09.45'te başlayan seferler, 03.00'e kadar devam edecek. Bu seferlerde yaklaşık 11 bin 600 yolcu ile 8 bin aracın taşınması bekleniyor.

Etiketler: otogar , bayram trafiği
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı