GeriEkonomi Otoda 2017’de eller havaya
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otoda 2017’de eller havaya

Otoda 2017’de eller havaya
refid:27167325 ilişkili resim dosyası

DEV otomotiv ve teknoloji firmalarının ‘otonom’ yani sürücüsüz otomobillere yönelik çalışmaları tüm hızıyla sürerken, ilk resmi adım ABD’li General Motors’tan (GM) geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre eller serbest (hands-free) olarak kullanılabilecek otomobil teknolojisi 2017’de GM’in otomobillerinde yer alacak.

‘Super Cruise’ adındaki bu teknolojiyle beraber sürücüler araçta bulunan özel sensörlerle sayesinde direksiyonu tutmadan otomobillerini kullanabilecek. Buna ek olarak söz konusu teknoloji araçlarında kendi aralarında iletişim kurmasını sağlayabilecek. Kurulan bu iletişim sayesinde araçlar, diğer araçlardan aldıkları bilgiye göre yolda gerçekleşen durumlara göre önlem alabilecek. GM bu teknolojinin ilk olarak 2017 model Cadillac CTS modelinde kullanılacağını duyurdu.

Otoda 2017’de eller havaya

İHTİYAÇ VAR

General Motors CEO Mary Barra, müşterilerin bu tip teknolojileri artık araçlarda görmek istediklerini ve bu yüzden sürücüsüz otomobil üzerine çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi. Barra, “Super Cruise teknolojisi, ABD dışındaki otomobillerde de yer alacak. Özellikle Çin ve Avrupa ülkeleri gibi trafik kazalarının yoğun yaşandığı yerlerde bu teknolojiye ihtiyaç var. Teknoloji ve inovasyonla beraber daha güvenli bir sürüş sunacağız” şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle