GeriOto Ve karşınızda yeni Renault Megane
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ve karşınızda yeni Renault Megane

Ve karşınızda yeni Renault Megane
refid:30018650-spot ilişkili resim dosyası

Dünyada 6,5 milyon adetten fazla satılan ilk jenerasyon Renault Megane’ın yollara çıkmasından neredeyse tam 20 yıl sonra, Renault ürün gamının kalbindeki modelini yeniledi ve 4. nesil Yeni Megane’ı gün yüzüne çıkardı.

Adeta kaynayan bir kazan olan segmentinde Renault Megane, yepyeni tasarımı ve oldukça ilgi çekici ön ve arka far tasarımı ile ön plana çıkmayı hedefliyor.

Renault Sport genlerini taşıyan GT versiyonu ise Yeni Megane ürün gamının başını çekecek.

Daha Dinamik, Daha Farklı Tasarım

Yeni Megane, kaslı yapısı ve büyük dikey logo ile vurgulanan ön yüzü sayesinde Marka’nın tasarım dilini tekrarlıyor ancak yeni Megane, Renault Talisman çizgisinde, « C » şeklinde yanlara doğru uzanan farları ile ayrıcalıklı far tasarımı imzası barındırıyor. Arka kısımda, gece ve gündüz görülebilen bu ışıklı imza, aracın genişlik algısını arttırıyor.

Ve karşınızda yeni Renault Megane

"Yeni Megane’ın ilk başkışta, kompakt hatchback’lerin rekabetçi pazarında, rakiplerinden ayrılması esastı" Franck Le Gall

Megane 3’e göre 25 mm daha alçak, önde 47 mm, arkada 39 daha fazla genişlik ile Yeni Megane yola mükemmel oturuyor. 28 mm daha uzun dingil mesafesi ve daha kısa arka dingil çıkıntısı ile ise sportif bir siluet çiziyor.

Ve karşınızda yeni Renault Megane

"Öne doğru yönelen net ve sağlam hatlar yan yüzey üzerine çizildi. Özenle tasarlanmış çizgileri Yeni Megane’a dinamizm ve kişilik katıyor." Franck Le Gall, dış tasarımcı

Izgara yan çıtalar ve kapı kollarındaki krom ayrıntılar hemen göze çarpıyor. Kaput üstündeki ince çizgiler ön yüzün karakterini güçlendiriyor.

Özel GT serisi lansmanla birlikte sunuluyor

Yeni Megane GT’nin ön yüzü sportifliği yansıtıyor. Geniş hava giriş kanalı ve ızgaralar arı kovanı şeklinde yer alıyor.

Ve karşınızda yeni Renault Megane

F1 dünyasından alınan, arkada krom iki egzos çıkışı Yeni Megane GT’nin tasarımını güçlendiriyor. Yeni Megane GT arkada, kanatlarda ve önde « Renault Sport » logosu taşıyor.

Bu sportif versiyona özel « Iron Mavi » renk seçeneği önde ve yan aynalarda « Dark Metal » dokunuşu Yeni Megane’ın GT dünyasına aidiyetini güçlendiriyor.

Ve karşınızda yeni Renault Megane

Yeni Megane GT Renault Sport tarafından özel olarak geliştirilmiş 18" elmas kesimli alüminyum jantlar ile sunuluyor.

Otomobil Eylül ayının 17’sinde Frankfurt Motor Show’da incelenebilecek.

Ve karşınızda yeni Renault Megane

Ve karşınızda yeni Renault Megane


Yorumları Göster
Yorumları Gizle