GeriOto Eşsiz manzarasıyla Paris Formula E'ye hazır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşsiz manzarasıyla Paris Formula E'ye hazır

Eşsiz manzarasıyla Paris Formula E'ye hazır

Her geçen gün daha fazla kitleye hitap eden elektrikli yarış serisi Formula E, yarın dünyanın en özel şehirlerinden Paris'e konuk oluyor.

Sıfır emisyon, düşük gürültü ve çevreci yapısı sayesinde şehir yönetimlerinden yarışma izni almakta güçlük çekmeyen Formula E, tüm yarışlarını gittiği şehrin kalbinde yapmaya devam ediyor. Paris ePrix'sinin yapılacağı sokak pisti, Fransız askeri tarihinin önemli parçalarından biri, askeri müze ve Napolyon'un mozolesinin bulunduğu, aynı zamanda mimari bir şaheser olan Hotel des Invalides'in etrafına kuruldu. Formula E CEO'su Alejandro Agag:

"Formula E olarak harika şehirlerde yarışma fırsatı buluyoruz, ama hiçbiri Paris kadar görkemli değil. FE'nin özü, şehirlerin tam kalbinde, dünyanın her yerindeki sokaklarda yarışmak. Paris tüm bu kriterleri karşılıyor. " Fransa aynı zamanda FIA'nın, Michelin'in, DS ve Renault gibi takım partnerlerinin de evi. Fransa'nın başkentine getirdiğimiz ilk tamamen elektrikli yarış, bu anlamda da önem teşkil ediyor." dedi.

Paris belediye başkanı Anne Hidalgo ise şunları söyledi: "Paris, Fransa'nın ilk ePrix'sini büyük bir coşkuyla karşılıyor. Bu yarış popüler bir parti gibi ilgi görecek, aynı zamanda sportif değerlerle çevreciliği bir araya getirecek. Kitlelere elektrikli ulaşımı tanıtması da Paris'in öncelikleriyle paralel."

Bu içerik turkiyef1.com tarafından hazırlanmıştır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle