Doğuş Otomotiv'den 'Volkswagen' açıklaması

Reuters
28.09.2015 - 15:16 | Son Güncelleme:

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Volkswagen'in bazı dizel marka araçlarında yaşanan emisyon sorununun ardından gelişmeleri yakından takip ettiklerini, tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detaylarının Volkswagen AG'nin çalışması sonucunda belirleneceğini açıkladı.

Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde oldukları belirtilen açıklamada, "Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Bununla birlikte, VW AG'den yapılan açıklama uyarınca; söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz" denildi.

DOĞUŞ HİSSELERİNDE SERT DÜŞÜŞ
ABD'deki emisyon testlerinde usulsüzlük skandalı ile mücadele eden Volkswagen'in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv'in hisseleriden satışlar devam ederken hissedeki kayıp yüzde 9'u aştı.
Saat 1456'da şirketin hisseleri yüzde 9.17 kayıpla 10.40 liradan işlem görüyordu.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı