GeriEkonomi Osmanlı, internetten canlı yayında kárını açıkladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Osmanlı, internetten canlı yayında kárını açıkladı

OSMANLI Bankası Genel Müdürü Aclan Acar'ın, bankanın 1999 yılı performansı ve 2000 yılı mali yapısı hakkında bilgi verdiği basın toplantısı internetten canlı yayınlandı.

Bankanın kendi web sitesinden yayınladığı basın toplantısında konuşan Acar, 2000 yılında güçlü mali yapıların koruyup verimliliklerini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Acar, ‘‘1998'de 22.2 trilyon lira olan net kárını 1999'da yüzde 147 artırarak 54.6 trilyon liraya çıkardık’’ dedi.

Acar, geçen yıl sermayesini yüzde 100 oranında artıran Osmanlı Bankası'nın, bu yıl da kárının tamamını sermayeye ekleyerek, ödenmiş sermayesini 60 trilyon liradan 125 trilyon liraya yükselttiğini söyledi. ‘‘Aktif büyüklüklerine göre özel bankalar arasında ilk onda yer alan Osmanlı Bankası'nın geçen yıl, 1.4 katrilyon liralık aktif toplamıyla yüzde 1.7'lik pazar payını koruduğu belirtildi. Acar, halka açılma konusundaki bir soruyu, ‘‘Biz yüzde yüz Garanti Bankası'na ait bir bankayız. Osmanlı Bankası'nın böyle bir planı yok. Sanırım 2001 ve sonrasında gündeme alınacaktır’’ diye yanıtladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle