GeriEkonomi Osmangazi'de son imzalar da atıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Osmangazi'de son imzalar da atıldı

Osmangazi'de son imzalar da atıldı

Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat tarihinde imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi.

İmza töreninde, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu “Elektrik dağıtımı ve ticareti ile doğal gaz dağıtımı ve ticareti dahil olmak üzere verimli ve sürdürülebilir olan alanlara yatırım yapmaya önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz” diye konuştu.

Zorlu Enerji Grubu’nun çeyrek asırlık tecrübesini elektrik ticaretine taşımaktan mutluluk duyduklarını belirten Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ise “Enerji alanındaki faaliyetlerimizi, elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Enerji sektöründe 25 yıla yaklaşan deneyim ve uzmanlığa sahip Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat 2017 itibarıyla Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ. şirketlerinin yönetimine geçti.

Şirketlerin devri ile ilgili imzaları Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ve Yıldızlar SSS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız atarken törene Yönetim Kurulu Üyeleri, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ve konuklar katıldı.

1.5 MİLYONU AŞKIN ABONE 

Zorlu Enerji Grubu, bu devralmayla birlikte Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyon ve Kütahya’yı içine alan ve Türkiye elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 4’ünü gerçekleştiren dağıtım bölgesinde 1,5 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunacak.

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle