GeriEkonomi Organik ürünlere özel marka yarattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Organik ürünlere özel marka yarattı

Organik ürünlere özel marka yarattı
refid:27191649 ilişkili resim dosyası

Gıda Mühendisi Ata Özdemir'in kendi imkânları ile kurduğu Etna Gıda Grubu, bugün dünyanın birçok ülkesiyle ihracat yapan bir marka konumuna gelmiş durumda. Türkiye'de organik tarımın gelişmesinde önemli bir rol oynayan firma son 10 yıldan beri sektördeki faaliyetlerini büyüterek sürdürüyor.

İzmir Kemalpaşa'da 6 yıl kadar önce 10 bin metrekarelik bir alanda tesis yatırımı yapan şirketin elde ettiği ürünlerin Avrupa'ya ihracatında Almanya'da kurulan Etna Gıda Grup şirketi yapıyor.

Çiftçilerle ortak projeler yapıyor

İlk kurulduğu yıllarda sadece alım ve satım yaparak ihracatlarını sürdüren firma, artan talebi karşılamak amacıyla Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki çiftçiler ile ortak projeler oluşturuyor. Şu anda 100'ü aşkın ürün çeşidi ile hizmet verdiklerini belirten Etna Gıda Grubu Yönetim Direktörü Ata Özdemir, ''Grup şirket olarak katkısız, ilaçsız, hormonsuz, genetiği ile oynanmamış, doğal ve lezzetli gıda ürünlerini Etna ve Nature's Pride markalarıyla tüketicilere sunuyoruz. Bu anlamda markalarımız toplumda sağlıklı, doğal ve lezzetli kavramlarıyla bütünleşti artık. Bunun en önemli nedeni ise üreticilerimiz olan çiftçilerimizle ortak hareket ederek birlikte büyümemiz oldu.'' diye konuştu.

Organik ürünlere özel marka yarattı

HER LİMANDA AYRI ÜRÜN ÇEŞİDİ
Özdemir, en hızlı ve kaliteli hizmeti vermek amacıyla ihracatlarını ürünlerin yetiştiği bölgelere en yakın limanlardan gerçekleştirdiklerine işaret ederek "İşlenmiş bakliyatları Mersin Limanı'ndan, dondurulmuş meyve ve sebzeleri Gemlik Limanı'ndan, diğer tüm ihracatlarını ise İzmir Limanı'ndan gerçekleştiriyoruz" dedi.

Özdemir "Organik yollardan üretilmeyen meyve ve sebzelerde kullanılan kimsayal ilaçların sağlık açısından ciddi tehlikeler oluşturuyor. Bundan dolayı Nature’s Pride markasını yarattık. Bu markamızla sadece organik ürünler üretiyoruz" şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle