GeriEkonomi Oracle’nin CEO’su, ABD’nin ilk emlak milyarderi oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oracle’nin CEO’su, ABD’nin ilk emlak milyarderi oldu

Oracle’nin CEO’su, ABD’nin ilk emlak milyarderi oldu
refid:19127040 ilişkili resim dosyası

Yüzbinlerce Amerikalı ekonomik kriz yüzünden evlerini kaybederken, Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison 1 milyar dolar değerinde emlağa sahip ilk Amerikalı oldu.

En son Nevada eyaletinde bulunan Tahoe gölü kıyısından değerleri yaklaşık 100 milyon doları bulan bir dizi gayrimenkul yatırımı yaparak emlak varlığını 1 milyar dolara çıkaran Larry Ellison, bu alanda yatırımlarını sürdüreceğini söyledi. Ellison, “Monopoly tahtasındaki tüm evleri alınca duracağım” dedi.

Emlak için doğru zaman

Uçak ve otomobil koleksiyonu da olan 67 yaşındaki Ellison’un yeni yatırımları ile ilgili Amerikan iş dünyası “Emlak fiyatlarındaki düşüşü göz önüne alınırsa, doğru zaman” yorumu yapıyor. Geçen yıl Amerika’nın en büyük yelken yarışı ‘Cup fo America’yı kazanarak zirveye çıkan Ellison, ‘Rising Sun’ isimli dünyanın 8’inci büyük yatını müzik devi David Geffen’e satıp, emlak yatırımlarını artırmaya başlamıştı.

33 milyar dolar serveti var

33 milyar dolarlık serveti ile Forbes dergisinin en zengin Amerikalılar listesinde üçüncü sırada yer alan Larry Ellison’un sahip olduğu gayrimenkullerden bazıları şöyle:

2004’te 180 milyon dolara Malibu’da 12 gayrimenkul alan Ellison’un Carbon Beach’deki malikanesi 65 milyon dolar.
Woodside Kaliforniya’da Japon mimarisiyle inşaa ettirdiği 110 milyon dolarlık 9 bin 300 metrekarelik gölü bulanan bir malikanesi de bulunan Ellison’un Rhode Island’da ise 10.5 milyon dolar değerinde mülkü buluyor.
Ellison, 2011 yılında ise 42.9 milyon dolara Rancho çölünde, özel golf sahası ve gölü olan olan bir malikane daha satın aldı. Ellison 1 milyar dolarlık gayrimenkule Tahoe gölü kıyısından değerleri 100 milyon doları bulan bir dizi gayrimenkul yatırımı yaparak ulaştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle