GeriEkonomi Önce dinliyor, sonra patroniçe oluyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Önce dinliyor, sonra patroniçe oluyorlar

Önce dinliyor, sonra patroniçe oluyorlar
refid:16705818 ilişkili resim dosyası

Sayıları her geçen gün artan internet radyoları, özellikle ev hanımlarının ilgi odağı haline geldi. Ev hanımlarının dinleyici olarak başladığı internet radyosu serüveni, zamanla DJ’liğe, oradan da radyo patroniçeliğine kadar gidiyor.

4 yıl önce iki arkadaşı ile bir radyo kuran radyoduygu.com Genel Yayın Yönetmeni Serap Olcay Bilgin, internet radyolarının gelişim sürecini en iyi takip eden ev hanımı ve internet radyosu patroniçelerinden biri. İnternet radyosu serüvenine 2007 yılında başladığını ifade eden Serap Olcay Bilgin, “Sanal ortamda tanıştığım 2 arkadaşımla birlikte Radyo Duygu’yu kurmaya karar verdik. Sektörün çok yeni olması ve piyasada internet radyosunun nerede ise olmayışı, bizim için büyük bir avantaj yaratmıştı. İlk zamanlar birbirimize ve yakın çevremize yayın yaparken, zamanla üye sayımız arttı ve şu sıralar 5 bine yaklaşmış durumdayız. Radyomuz 4 yıl içerisinde 1 milyon 636 bin 30 kez sayfa izlenimi almış durumda. Bu bir rekor” dedi.

İnternet radyosuna olan ilgi maliyetleri 2 kat artırdı

İnternet radyolarının, bilgisayarın ve internetin olduğu dünyanın her köşesinde dinlenebilme özelliği bulunduğuna dikkat çeken Serap Olcay Bilgin, sürekli zirvede kalabilmek için internet radyolarında bugüne kadar hiç yapılmayan, hatta denenmeyen projelere imza attıklarını açıkladı. Serap Olcay Bilgin, “Amatör Şarkı Yarışması, Şiir Okuma ve Yazma Yarışması ve Amatör DJ Yarışması gibi organizasyonlarımızı geleneksel hale getirmiş bulunuyoruz. Bu sayede radyomuza yeni dinleyici, DJ ve moderatör arkadaşlarımızı katıyoruz. Bunların yanı sıra Sevgililer Günü, Yılbaşı gibi günlere özel programlar yapıyoruz. Bu sayede genişliyor ve diğer internet radyolarına örnek teşkil ediyoruz” dedi. Son yıllarda internet radyolarına hem dinleyici hem de girişimcilik açısından ilginin oldukça arttığına dikkat çeken Serap Olcay Bilgin, “4 yıl önce bir internet radyosunu bin lira civarında kurabiliyordunuz, ancak günümüzde bu rakam 2 bin 500 lirayı aşmış durumda. Kaliteli bir internet radyosuna sahip olmak istiyor iseniz, bu rakam 3 bini aşıyor” dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle