Olay Medya yeniden satışa çıktı

Hürriyet Haber
02.11.2009 - 12:12 | Son Güncelleme:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) “Olay Medya Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nü yeniden satışa çıkardı.

Olay Medya Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, TMSF borçlusu Olay Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş., Olay Basın ve Yayıncılık A.Ş., Çağlar Holding A.Ş.'nin mülkiyetinde bulunan ve haczedilen “Olay TV, Olay FM, Olay Gazetesi ve Olay Trend Dergisinin faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan RTÜK nezdindeki haklar, markalar, isim hakları, internet alan adları, yayın ekipman cihaz ve araçları, gazete yayın hakları ile gayrimenkul ve menkul mallar ile bu mal, hak ve varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden” oluşuyor.

Olay Medya Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün muhammen bedeli 25 milyon 300 bin dolar, katılımcılardan alınacak olan geçici teminat tutarı ise 2 milyon 530 bin dolar olarak belirlendi.

İhale, 24 Kasım 2009 tarihinde, saat 11.00'da TMSF'de yapılacak.

Kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olan ihalede açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi (kısa liste) oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecek.

Şartname, TMSF'de ilgililerin incelemesine bedelsiz olarak açık tutulacak. Şartname idareden satın alınabilecek.

Tesis ziyareti ise 4 ve 20 Kasım 2009 tarihleri arasında yapılabilecek.

Bu arada ihale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek ve kurulun onayı ile sonuçlandırılacak.
Kurul, en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilecek.

İhalede teklifler peşin olarak ABD doları cinsinden verilecek. Kurul'un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 1 Aralık 2009 günü saat 11.00'da TMSF'de gerçekleştirilecek.

Fon daha önce de Nergis Grubu şirketlerinden Olay Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş, Olay Basın ve Yayıncılık A.Ş'yi Çağlar Holding A.Ş'nin borçlarına karşılık olarak kapalı zarf ve açık artırma yöntemiyle satışa çıkarmıştı. Ancak, 36,7 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkarılan Olay Medya Ticari ve İktisadi Bütünlüğüne 13 Ekim 2009 tarihine kadar hiçbir teklif gelmemesi nedeniyle satış gerçekleşememişti.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı