GeriEkonomi Öksüz: GSM'de oyun oynayanı tuş ederim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öksüz: GSM'de oyun oynayanı tuş ederim

ULAŞTIRMA Bakanı Enis Öksüz, GSM 1800 ihalesinde oyun oynandığı konusunda bazı şeyleri açıklayacağını söylediğini hatırlatarak, ‘‘Eğer işi inada bindirirlerse, adam nasıl tuş ediliyormuş, onu o zaman açıklarım. Memlekette neler yok ki, nelerle boğuşuyoruz’’ dedi.

Öksüz, İş Bankası ve Telecom Italia konsorsiyumunun kazandığı GSM ihalesi sonrasında paranın gelmesi konusunda bir sıkıntı olacağını sanmadığını söyledi.

Kendisine bu konuda yapılacak olan herhangi bir tehdidin sökmeyeceğini de ifade eden Öksüz, ihalede kanuni sürenin bittiğini ve eski ihalenin sonuçlandığını vurguladı.

‘‘Yeniden ihale yapabilmek için yeniden değerlendirme yapılarak, özelleştirme değerlendirmesi ve bakanlar kurulundan geçip yeniden ihaleye çıkılması lazım’’ diyen Enis Öksüz, bunun uzun bir süreci gerektirdiğine de işaret etti. Öksüz, şöyle konuştu:

‘‘Dolayısıyla mevcut ihaleyi kazananlar ortaya çıksınlar pazarlığı bir yapalım. Ondan sonra, gerek varsa yeniden ihaleye çıkarım. Ama ekonomiye faydalı bir netice getirecek bir pozisyon olmazsa geciktirmekte fayda vardır.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle