GeriEkonomi ÖİB’in İskenderun atamasına tedbir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖİB’in İskenderun atamasına tedbir

İskenderun 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi, İskenderun Demir ve Çelik’te bir yönetim kurulu üyesiyle bir denetçinin Özelleştirme İdaresi tarafından gösterilecek adaylar arasından seçilmesi ve alınacak bazı kararlarda, söz konusu üyenin oyunun bulunmasına ilişkin genel kurul kararını ihtiyati tedbirle durdurdu.

Erdemir’den İMKB’ye gönderilen açıklamada, İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Hissedarlar Genel Kurulu’nun 26 Ağustos 2005 tarihinde aktedilen olağanüstü toplantısıyla aksine bir Özellestirme Yüksek Kurulu kararı alınıncaya kadar geçerli olmak üzere Özellestirme İdaresi Başkanlığı adına intifa hakkının tesis edildiği anımsatıldı.

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. Çalışanları Yardımlaşma Sandığı’nın açtığı davada, İskenderun 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nin imtiyazli hisse oluşturulmasıyla ilgili genel kurul kararının yürürlüğünün durdurulması hakkındaki ihtiyati tedbir talebini reddettiği bildirildi. Ancak mahkemenin bir yönetim kurulu üyesiyle bir denetçinin Özellestirme İdaresi tarafından gösterilecek adaylar arasından seçilmesi ve Şirket’le ilgili bazı kararlarda Özellestirme İdaresi Başkanlığını temsil eden yönetim kurulu üyesinin oyunun bulunması zorunluluğuyla ilgili genel kurul kararının yürürlüğünün durdurulması için ihtiyati tedbir kararı verdiği belirtildi.

Açıklamada, duruşmanın İsdemir’in cevap dilekçesini ibraz edebilmesi amacıyla 20 Ekim Perşembe gününe bırakıldığı kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle