GeriEkonomi Oğlum iki mesajıma yanıt verdi ama sağlığında görüşemedim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğlum iki mesajıma yanıt verdi ama sağlığında görüşemedim

Oğlum iki mesajıma yanıt verdi ama sağlığında görüşemedim
refid:18949888 ilişkili resim dosyası

Geçen hafta pankreas kanserinden vefat eden teknoloji dünyasının efsanevi ismi ve Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un biyolojik babası Suriyeli Abdulfattah John Jandali, biyolojik oğlu Steve Jobs’la sağlığında görüşememekten yakındı.

ABD merkezli Wall Street Journal gazetesine röportaj veren Jandali, geçen yıl hiç görmediği oğluna ‘Mutlu yıllar’, ‘Umarım sağlığın düzeliyor’ gibi düzenli olarak e-posta’lar gönderdiğini söyledi. Jobs Ailesi’ne yakın kaynaklar Jobs’un biyolojik babasının e-posta’larını yanıtlamadığını açıkladı. İki kısa cevap aldığını iddia eden Jandali, en son aldığı cevabın Steve Jobs’un ölümünden altı hafta önce geldiğini ve kısaca kendisine ‘teşekkürler’ diye yazdığını anlattı.
80 yaşındaki Jandali, Bebekken evlatlık verilen biyolojik oğlu Jobs’la neredeyse hiç iletişim kuramadığını söyleyerek,  aynı zamanda Mona Simpson adlı ünlü bir yazarın da babası. Steve Jobs’un sağlığının kötü gitmesine çok üzüldüğünü aktaran Jandali, dış görünüş olarak Jobs’a çok benziyor. Jobs’un ölümünü çarşamba günü ofisteyken öğrendiğini anlatan Jandali, ”Şok olmadım ama temel olarak üzüntü hissettim” dedi.

/images/100/0x0/55eabd27f018fbb8f893994b

2005’ten beri biliyor
2005 yılında Jobs’un biyolojik oğlu olduğunu öğrenen Jandali, bunu nasıl öğrendiğini hatırlamıyor ama haberin kendisinde büyük bir şok etkisi yarattığını vurguladı. Daha sonra Jobs’un Apple tanıtımları sırasında yaptığı ünlü konuşmaların videolarını izlemeye başlamış. Geçen yıllarda da birkaç kez e-posta gönderek Jobs’un kötüleşen sağlığı hakkında bilgi edinmeye çalışmış. Jandali, “Neden e-posta gönderdiğimi bilmiyorum. Sanırım sağlık sorununu duyduğumda kötü hissettim. Onun kendi yaşamı, benim de kendi yaşamım vardı ve hiç irtibatımız yoktu. Eğer onunla konuşabilseydim ne söylerdim, bilemiyorum” dedi. Hiçbir zaman teknolojiyi çok iyi anlayan biri olmadığını söyleyen Jandali, yine de yeni çıkan modelleri hep aldığını belirtiyor. Jandali, “Tek bilgisayarım Apple ürünü. Çıktıkça her iPhone modelini aldım. Bir tane de iPad’im var” diye konuştu.

Gençlik fotolarında aynen bana benziyor

STEVE Jobs’un ölümünü duyan Suriyeli Abdulfattah John Jandali, haberlerde ve internette yayınlanan Jobs’un 20 ve 30’lu yaşlardaki fotoğraflarına bakmış. “Onlarda kesinlikle benim gibi görünüyordu” diyor. Jobs’un biyolojik babası Jandali, Jobs’un Stanford Üniversitesi’ndeki 2005 yılında kendi hayatını anlatırken yaptığı konuşmayı da okuduğunu belirtti. Jobs kendi hayatıyla ilgili kısaca şunları anlattı: ”Biyolojik annem çok gençti ve üniversite mezunu değildi. Üniversite mezunu birileri tarafından evlatlık edinilmemi istedi. Paul ve Clara Jobs’a evlatlık verdi” dedi.

Doğumundan sonra Steve Jobs’u evlatlık verdiler

JOBS’un biyolojik babası Abdulfattah Jandali, Suriye’nin Humus şehrinde varlıklı bir ailenin çocuğu olarak doğup yetiştiğini anlatıyor. 1952’de siyaset bilimi okuma için ABD’ye gelmiş. Öğrenciyken, Joanne Shieble romantik bir ilişkiye başlamış. Schieble, 1954’de hamile kalmış. Ancak Suriyeli damat istemeyen babası bu ilişkiyi onaylamamış. Daha sonra soyadı Simpson olan Schieble uzaklaşmak için hamileyken San Francisco’ya gitmiş ve oğlu Jobs’u evlatık vermiş. Geri dönen Simpson’un babası kısa bir süre sonra vefat etmiş. Bu da Simpson ve Jandali’nin evlenmesini sağlamış. Jandali mezun olduktan sonra Suriye’ye dönmüşler. Simpson, Suriye’de mutsuz olunca Green Bay’e geri dönmüş. Orada da ikinci çocukları Mona’yı doğurmuş. Jandali de ABD’ye dönerek Wisconsin Üniversitesi’nde ders vermeye başlamış. Birkaç yıl sonra  boşanmışlar. Simpson daha sonra tekrar evlendi. Jandali, aileyi terkederek, çoğu zaman ulaşılmaz oldu. Jandali, gayrimenkul sektöründe çalışan bri kadınlar evlendi ve çocuklar yetiştirdi. Las Vegas’ta casino işletmeden önce bir restoran işletiyordu. Jandali 2006’da yeniden evlendi ve şu anda Reno’da yaşıyor. Devamlı kitap okuyor. Genellikle de iPad üzerinde.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle