GeriEkonomi Ofis çalışanları otellere taşındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofis çalışanları otellere taşındı

Ofis çalışanları otellere taşındı

AFYON ve Sapanca’da iki otel ile hizmet veren ve İstanbul’da bir şehir oteli yatırımı için kolları sıvayan NG Hotel Grubu, faaliyetine devam eden iki otelde şirketlere yönelik farklı hizmetler sunmaya başladı. Sapanca ve Afyon’da ortalama yüzde 60 doluluğa ulaştıklarının altını çizen NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, verdikleri kurumsal hizmetlerle ilgili Hürriyet’e açıklamalarda bulundu.

Şirketlere yönelik kurumsal welness programları hakkında bilgi veren Gür, “Şehirlerde özellikle üst düzey yöneticiler büyük stres yaşıyor. Şirketler de verimliliklerinin artması ve çalışanlarının mutluluğu için bunları aşmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde büyük bir firmanın 15 üst düzey yöneticisi NG Afyon Wellnes & Convention otelimize kampa geldi. 15 gün boyunca sabah sporu, yürüyüş ve havuz gibi birçok aktiviteye katıldılar. Doktorlar eşliğinde çalışmalar yaptılar. Kitap okuma seanslarına ebru çalışmalarına katıldılar. 15 günde 15 yönetici 100 kiloya yakın kaybetti. Aslında 15 kişi gelip 14 kişi olarak geri döndüler. Ayrıca otelimizden ayrıldıktan sonra günlük yaşantılarında da oteldeki sistemlerini devam ettirdiler” dedi.

BAHÇEDE ÇALIŞMA

NG Sapanca Wellness & Convention otelde de farklı bir uygulamayı hayata geçirdiklerine değinen Hediye Güral Gür, “Kış ayları otelimizde özellikle çok yoğun geçiyor. Geçmişte hafta sonları çok yoğun geçerdi. Şimdi dengelendi. Hafta içi kurumsal firmalara da hizmet veriyoruz. Yeni uygulamamızla birlikte şirketler otelimize taşınıyor. Ofiste ne iş yapıyorlarsa otelde de aynısını yapıyorlar. Çalışanlar ister bahçede, ister lobide, isterlerse de kafe bölümünde çalışıyorlar. Otelleri ofis gibi kullanmaya başladılar. Böylelikle çalışanların motivasyonu artıyor. İşlerinde de daha verimli hale geliyor. şehir stresinden de uzaklaşıyorlar” diye konuştu.

100 milyon dolarlık İstanbul oteli

MARRIOT ismi ile hizmete girecek olan İstanbul’daki şehir otelleri hakkında da bilgi veren Hediye Güral Gür, “Otelimiz 2019 yılında hizmete açılacak. Özellikle kongre turizminde faaliyet gösterecek. İsmi de İstanbul Marriott West Hotel & Conference Center olacak. Otelimiz 400 odalı ve beş yıldızlı olacak. Şu an için planlanan yatırım bedeli 100 milyon dolar civarında” dedi.

Yüzde 85’i iç pazar

SAPANCA ve Afyon otellerinin ayrı ayrı 20 milyon Euro civarında yatırım bedelleri olduğuna dikkat çeken Hediye Güral Gür, “Sapanca’da ortdaoğu pazarından müşteri var. Ancak yüzde 85’ini iç pazar oluşturuyor. Avrupa’dan gelenler de var. Ancak onlar genellikle iş için geliyorlar. 2008’de açılan otelde 287 oda bulunuyor. Afyon otelimiz ise 2012’de açıldı. 428 odası bulunuyor. Afyon’da termal su bulunuyor” ifadelerini kullandı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle