GeriEkonomi Ofer: Galataport ihalesinin iptali hayal kırıklığı yaratır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofer: Galataport ihalesinin iptali hayal kırıklığı yaratır

Ofer: Galataport ihalesinin iptali hayal kırıklığı yaratır
refid:3843845 ilişkili resim dosyası

Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren İsrailli yatırımcı ve Associated Bulk Carriers Yönetim Kurulu Başkanı Eyal Ofer, Galataport ihalesi için tüm şartları yerine getirdiklerini, ihalenin iptal olması durumunda hayal kırıklığına uğrayacaklarını söyledi.

Davos’ta NTV’nin sorularını yanıtlayan Ofer, Galataport’ta ödeme planının hükümet tarafından belirlendiğini belirterek, "Bizim teklifimiz en yüksek fiyattı. İhalede gizemli bir süreç yok, koşulları belliydi" diye konuştu.

HEYECAN ŞAŞIRTICI: Eyal Ofer, hükümetin Türkiye’de katıldıkları tüm ihaleler için kendilerini cesaretlendirdiğini belirterek, "Özellikle bir ihale için talepte bulunmadılar" dedi. Türkiye’nin dünya genelinde yatırımcılara çok önemli fırsatlar sunduğunu vurgulayan Ofer, Türkiye’de birçok ihaleye katıldıklarını, Galataport’un bunlardan sadece bir tanesi olduğunu söyledi. Her ihalenin ardından tartışmalar yaşandığını söyleyen Ofer, bu süreçten çok etkilendiğini, Ofer ailesinin bu kadar heyecan yaratmasına çok şaşırdığını söyledi.

FİLM BİLE YAPILIR: Türk medyasına gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür eden Eyal Ofer, "Hiçbir ülkeden bu kadar ilgiyle karşılaşmadık. Belki Türkiye’de bizim hakkımızda filmler bile yapılır" diye konuştu. Eyal Ofer, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam etmek istediklerini de vurguladı. Ofer Ailesi’nin, geçtiğimiz yıl, Galataport ihalesi ve Tüpraş’ın yüzde 14.76’lık kısmının satışı öncesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile yaptığı görüşmenin ortaya çıkması Meclis’te muhalefetin tepkisiyle karşılaşmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle