GeriEkonomi Obama’yı başkan yaptı kendi kanalını açıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obama’yı başkan yaptı kendi kanalını açıyor

Obama’yı başkan yaptı kendi kanalını açıyor
refid:13004059 ilişkili resim dosyası

Sahip olduğu 2.8 milyar dolarlık servetle dünyanın en güçlü kadınları arasında gösterilen ünlü talkşov sunucusu Oprah Winfrey, televizyon programını bitireceğini açıkladı.

Bunun nedeni ise OWN (Oprah Winfrey Network) olarak kendi kalanını açacak olması. Yapılan açıklamalya göre ABD’nin Chicago kentinde yerel bir program olarak başlayan ve milyarlarca dolarlık bir medya imparatorluğu haline gelen ‘The Oprah Winfrey Şov’ 25 sezon sonra 2011’de son bulacak. Açlık ve sefalet içinde bir çocukluk geçirdikten sonra, televizyon dünyasına adım atarak tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelen Winfrey’in şovu 145 ülkede izleniyor. Ünlü talk şov, Oprah Winfrey’i Amerikan medyasının en güçlü ve en etkili ismi haline de getirdi. Dokunduğunu altına çeviren Oprah Winfrey’in programda söz ettiği her ürünün satışı artıyor. Oprah Winfrey’in, kendi televizyon yayın ağını kuracağı ve bu nedenle talk-şova son vereceği ileri sürülüyor.
Serveti 2.8 milyar dolar
Sahip olduğu 2.8 milyar dolarlık servetle ABD’nin en zenginleri arasında yer alan Oprah Winfrey, etkili çevrelerin bağış vermesini sağlayarak Başkan Barack Obama’nın seçilmesinde de rol oynamıştı. Maryland Üniversitesi araştırmacılarına göre, Oprah’nın desteği Obama’ya seçimlerde bir milyon fazla oy getirdi. Obama hem önseçimleri, hem de başkanlık seçimini kazandı. Yayıncılık hayatına Nashville’de bir haber sunucusu olarak başlayan Oprah Winfrey, Baltimore’da talk-şov dünyasına adım attı.1984’de Chicago’da televizyon “A. M. Chicago” olarak başlayan program daha sonra “The Oprah Winfrey Şov” oldu. “Harpo Productions” şirketini kuran Oprah Winfrey, talk-şovunu ülke çapında milyonlarca kişi tarafından izlenen bir program haline dönüştürmeyi başardı. Talkşovuna son vermeye hazırlanan kadın sunucunun, Oprah Winfrey Network (OWN) isimli kendi kanalı üzerinde yoğunlaşması bekleniyor. Discovery İletişim Şirketi ile yapılan ortaklığa göre, OWN, ABD’de 70 milyon hanenin izlediği Discovery Sağlık Kanalı’nın yerini alacak. Winfrey’in normal şartlarda 2010 yılında yayına başlamayı planladığı yeni kanalın, zorlu ekonomik koşullar nedeniyle bir yıl geciktiği söyleniyor.

Oprah, kendi yerine Dr. Öz’ü tavsiye etti

ÖNÜMÜZDEKİ yıla kendi kanalını hayata geçirmeyi planlayan Oprah Winfrey, veda etmeye hazırlandığı ABC televizyon kanalına kendi yerine ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ü önerdiği iddia ediliyor. Winfrey’in Mehmet Öz’ü önerme nedeni olarak ise ABD halkının sağlık konusunda Mehmet Öz’ün söylediklerine çok güvenmesi gösteriliyor. Öz, halen ‘The Dr. Oz Show’ adıyla Channel 5’te bir program yapıyor. Mehmet Öz’ün daha önce yaptığı bir açıklamada “Televizyon hakkında ne öğrendiysem hepsini Oprah’tan gördüm” ifadesini kullanması, Winfrey ile arasındaki yakınlığı göstermişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle