GeriEkonomi O arsayı, Puma, Nike ve Adidas’ın tedarikçisi aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O arsayı, Puma, Nike ve Adidas’ın tedarikçisi aldı

O arsayı, Puma, Nike ve Adidas’ın tedarikçisi aldı

Puma, Nike ve Adidas gibi pek çok dünya markasına üretim yapan Milteks, İstanbul Başakşehir’de devlete ait yaklaşık 3 bin 823 metrekarelik arsayı satın aldı.

Özelleştirme İdaresi’nin Kasım ayında yaptığı ihaleye Milteks’in Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bilgingüllüoğlu’nun yanısıra Lotto Türkiye Genel Müdürü VeyselO arsayı, Puma, Nike ve Adidas’ın tedarikçisi aldı
Öğrünç ile Kemal Sancaktar, Erkan Yavuz ve Abdülkadir Çelik teklif vermişti.

17 Kasım’daki ihaleyi 3 milyon 587 bin liralık teklifiyle Kemal Bilgingüllüoğlu kazandı. En yüksek ikinci teklif sahibi ise 3 milyon 586 bin liralık teklifiyle Lotto Türkiye Genel Müdürü Mehmet Veysel Öğrünç oldu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, söz konusu arsanın Kemal Bilgingüllüoğlu’na satışını onayladı.

Kemal Bilgingüllüoğlu, ihale şartnamesindeki koşulları yerine getirmezse arsa, ikinci en yüksek teklif sahibi olan Veysel Öğrünç'e satılacak.

2.3 MİLYON LİRA

Büyükçekmece Türkoba Mahallesindeki 8 bin 892 metrekarelik Hazine arsasının ise 2 milyon 295 bin lira bedelle Emine Babacan’a satışı da onaylandı. ÖİB'in ilgili kararları bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle