GeriEkonomi Nurolbank’ta Ziya Akkurt dönemi 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nurolbank’ta Ziya Akkurt dönemi 

Nurolbank’ta Ziya Akkurt dönemi 

2012 yılı başında sürpriz bir şekilde Akbank Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Ziya Akkurt, 4 yıllık aradan sonra finans sektörüne geri dönüyor.

Halen Sarkuysan ve Western Union’un perakende hizmetlerini sunan BPN Ödeme A.Ş.’nin yönetim kurulunda görev yapan Akkurt’un yatırım bankası

Nurolbank’ta Ziya Akkurt dönemi

Nurolbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere Çarmıklı Ailesi ile el sıkıştığı konuşuluyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Nurol Yatırım Bankası başkanlığı görevini Nurettin Çarmıklı’dan devralmaya hazırlanan Akkrut’un aynı zamanda bankanın kredi komitesinin de başına geçeceği gelen bilgiler arasında. Halen başkanlığı yürüten Nurrettin Çarmıklı’nın ise yeni dönemde yönetimde yer almayacağı belirtiliyor. 

YENİDEN YAPILANMAYA GİDİYOR
Nurolbank’ın iki yıl önce de yerli ve yabancı bankalarda deneyimi olan Özgür Altuntaş’ı genel müdür olarak bünyesine kattığını hatırlatan bankacılık çevreleri, “Finans sektöründe 30 yıla yakın deneyimi olan duayen bankacı Akkurt’un Nurolbank’a transferi, bankanın yeni bir atağa hazırlandığını gösteriyor.

Yatırım bankacılığındaki oyuncular son dönemde birer ikişer yeniden yapılanma sürecine girdi. Nurolbank da bu trendin gerisinde kalmadı” şeklinde yorumladı. 1999 yılında kurulan Nurolbank’ın hisselerinin yüzde 78’i Nurol Holding’e, yüzde 16’sı Nurol İnşaat’a ve kalan kısmı da Nurol Ailesi üyelerine ait.

2014 sonu itibariyle bankanın aktif büyüklüğü 634 milyon TL’nin Üzerinde gerçekleşti. 45 milyon ödenmiş sermayesi ve 97.5 milyon özkaynağı olan bankanın 344 milyon TL de kredi büyüklüğü bulunuyor.
hguler@hurriyet.com.tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle