GeriEkonomi 2018 memur ve emekliye yapılan zam miktarları belli oldu... İşte değişen memur maaşları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2018 memur ve emekliye yapılan zam miktarları belli oldu... İşte değişen memur maaşları

2018 memur ve emekliye yapılan zam miktarları belli oldu... İşte değişen memur maaşları

Memur ve memur emeklilerinin yeni yılda alacağı enflasyon farkı zammı ile işçi emeklilerinin alacağı zam, Aralık enflasyonunun açıklanması ile belli oldu. 2018 emekli ve memur zammı ne kadar? İşte son dakika memur ve emekli maaşları ile ilgili gelişmeler

Memur ve emeklisi enflasyon farkı; işçi ve Bağ-Kur emeklisi de Ocak ayı zammı için enflasyon rakamlarının açıklanmasını bekliyordu. 2018 memur ve emekliye yapılan zam miktarları belli oldu... İşte değişen memur maaşları
Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla 6.4 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin Ocak ayı zammı belli oldu. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak ayında yüzde 5,69’luk maaş zammı alacak.

2.4 milyon memur ile 1.7 milyon memur emeklisi ise yüzde 4’lük toplu sözleşme zammına ilave olarak yüzde 1,69 oranında enflasyon farkı alacak.

ÖĞRETMEN,POLİS, VAİZ, PROFESÖR MAAŞLARI NE OLACAK?

 Maliye Bakanlığı’ının Temmuz 2017’de açıkladığı ve aile yardımı ödeneği dahil olan veriler esas alındığında 2018 Ocak ayında bazı kamu çalışanlarının maaşları, yüzde 1,69’luk enflasyon farkı ve yüzde 4 toplu sözleşme zammı eklendiğinde şöyle olacak:

2018 memur ve emekliye yapılan zam miktarları belli oldu... İşte değişen memur maaşları


2017 İLK YARIDA MEMUR VE EMEKLİ ZAM ORANI NE KADARDI?

Memurlar 2017'de ilk altı ay için toplu sözleşme gereği yüzde 3 zam almış ve aynı dönemdeki yüzde 5.89'luk enflasyon dikkate alındığında, kümülatif hesapla yüzde 2.92 oranında enflasyon farkı zammı almaya hak kazanmıştı.

Böylece temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılan zam, yüzde 4'lük ikinci altı ay zammıyla birlikte toplamda yüzde 6.92 olmuştu.

10.5 MİLYON KİŞİ BEKLİYORDU

Toplamda 6.4 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi, 1.7 milyon memur emeklisi ve 2.4 milyon memur çalışanı olmak üzere 10.5 milyon kişi bu haberi bekliyordu.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle