GeriEkonomi NBK, Turkish Bank'ın yüzde 40'ını alacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

NBK, Turkish Bank'ın yüzde 40'ını alacak

NBK, Turkish Bank'ın yüzde 40'ını alacak
refid:6998480 ilişkili resim dosyası

National Bank of Kuwait (NBK), Turkish Bank'ın yüzde 40'ını satın almak için anlaşma imzaladı.

Yabancılara satılan bankaların foto-analizi için tıklayın...

Turkish Bank'tan yapılan yazılı açıklamada, NBK'nın, Turkish Bank'ın yüzde 40'ını satın almasına ilişkin anlaşmanın, bugün 2 bankanın üst düzey yetkililerinin katıldığı bir törenle imzalandığı bildirildi.

BANKAYA DEĞER KATTIK

Açıklamada, NBK Üst Yöneticisi (CEO) İbrahim Dabdoub, bunun, NBK'nın bölgesel genişleme stratejisinde önemli bir kilometre taşı olduğunu ve NBK'nın büyüyen Türk bankacılık sektörüne olan yükselen ilgisini yansıttığını belirterek, şunları kaydetti:
“NBK, Türk ekonomisinin güçlü büyümesine, süregelen ekonomik reformlar, siyasi istikrar ve olumlu demografik eğilimler çerçevesinde uzun dönemde devam edeceğine inanıyor. Bu, önümüzdeki yıllarda bankacılık sektöründe olumlu bir etkiye sahip olacak.”

Dabdoub, NBK'nın gelecekteki genişlemesinde, Turkish Bank'ın sağlam bir platform sağlayacağına inandığını belirtti.
Turkish Bank Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Özyol da, NBK'nın bölgesel ve uluslararası pazardaki tecrübesi göz önünde bulundurulduğunda, bu devralmanın Turkish Bank'a önemli katma değer sağladığını söyledi.
Turkish Bank'ın, NBK ile yakın çalışarak, hem franchising ile Türkiye'deki perakende bankacılıkta büyüyeceğini hem de gelişen şube ağıyla pazar payını artıracağını belirtti.
Açıklamada, yapılan işlemin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Kuveyt Merkez Bankası'nın son onayına bağlı olduğu belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle