Nakliyatçılara indirim müjdesi

Baran MUTKİLİOĞLU
07.08.2014 - 11:25 | Son Güncelleme:

Şehir içinde eşya taşımacılığı yapanların alması zorunlu olan K1 ve K2 belgelerine yeni indirim geldi. Yüzde 15’lik son indirimle birlikte iki sene içinde bu belgelere yapılan indirim yüzde 90’ı buldu.


Şehir içinde eşya taşımacılığı yapanların alması zorunlu olan K1 ve K2 belgelerinin fiyatının düşmesiyle maliyetleri azaldı. Konuyla ilgili kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla K1 ve K2 belgelerinin fiyatı yüzde 15 düştü. Bu indirimle birlikte K1 belgesi 1760 liraya K2 belgesi de 880 liraya düştü.

Son indirimle birlikte K1 ve K2 belgesine 2 yıl içinde yüzde 90 indirim gelmiş oldu. İndirimler öncesinde K1 belgesi almak isteyen taşımacılar 17 bin 594 lirayı gözden çıkarırken K2 belgesi için ise 8 bin 796 lira ödüyordu. Ancak önce 2012 senesinin Kasım ayında uygulanmaya başlanan yüzde 75'lik indirim 2014'ün temmuz ayında ise yüzde 15 indirim ile belgelere toplamda yüzde 90 a geldi.

“DİĞER SINIFLARA DA İNDİRİM BEKLİYORUZ”

Bu indirimler şehir içinde taşımacılık yapanlar için geçerli olduğunu belirten Türkiye Şoförler Ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Sekreteri Mehmet Nesip Kemaloğlu, yüksek fiyatların taşımacılık sektörünü kötü yönde etkilemesi sebebiyle indirim yapıldığını söyledi. Kemaloğlu “İndirim şimdilik sadece şehir içindeki kamyonetleri kapsıyor. En kısa sürede geride kalan sınıfların alması gereken belgelere de indirim yapılacağını düşünüyoruz. Tabi bu bir beklenti, gerçekleşecek anlamına gelmiyor" şeklinde konuştu.

Şehir içi taşımalarda alınması zorunlu olan K1 ve K2 belgesi ücretleri Ulaştırma Bakanlığı’na yatırılıyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı