GeriEkonomi Mutlu Gelecek Projesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mutlu Gelecek Projesi

Mutlu Gelecek Projesi
refid:12895430 ilişkili resim dosyası

Yenibiris.com, ‘Mutlu Gelecek Projesi’yle iş hayatının her alanında üyelerinin yanında olmayı sürdürüyor. 9 Kasım’da ikinci etabı başlayacak olan proje kapsamında, başvuranlar arasından seçilen Yenibiris.com üyelerine ücretsiz koçluk desteği sunulacak.

Türkiye’nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com’un Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye Şubesi ile işbirliğine giderek geliştirdiği Mutlu Gelecek Projesi’nin ikinci etabı 9 Kasım Pazartesi günü başlıyor. ICF Türkiye Şubesi’ne üye 33 koçun, 2.204 aday arasından belirlenen 120 Yenibiris.com üyesine 3 ay boyunca ücretsiz koçluk yaptığı Mutlu Gelecek Projesi’nin birinci etap sonuçları, çalışanların da iş arayanlar kadar kariyer desteğine ihtiyaç duyduklarını gösteriyor. Bu noktadan hareketle projenin ikinci etabını hayata geçiren Yenibiris.com, en az 2 yıllık iş deneyimi olan ve projeye katılmaya hak kazanacak üyelerine ücretsiz koçluk hizmeti sunmaya devam ediyor.
 
‘Mutlu Gelecek Projesi’ne katılmak isteyen Yenibiris.com üyelerinin, www.yenibiris.com/mutlugelecek adresine girerek öncelikle hizmet almak istedikleri koça başvuruda bulunmaları gerekiyor. Öncelik sırasına ve koçlar tarafından sorulan sorulara verdikleri yanıtlara göre değerlendirilerek seçilen üyeler, 3 ay boyunca en az 6 seans destek alma fırsatına sahip oluyorlar.
 
Projeye katılan Yenibiris.com üyeleri, kişisel gelişim, kariyer, yaşam, yöneticilik, performans, ilişki, insan kaynakları, organizasyon ve ilişki sistemleri gibi birçok alanda uzmanlaşmış ICF Türkiye Şubesi’ndeki koçlar tarafından verilecek hizmetten ücretsiz olarak faydalanıyorlar.
 
Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu ilk etabıyla büyük ilgi ve beğeni toplayan proje hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“Yenibiris.com olarak her gün on binlerce bireysel üyemizi binlerce kurumsal üyemizle buluşturuyor ve beklentilerini cevaplandırıyoruz. Sunduğumuz güçlü içerik ile de çalışma hayatına ışık tutmaya çalışıyor ve düzenlediğimiz etkinliklerle üyelerimizle temasta olmayı önemsiyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde ICF Türkiye Şubesi ile ortaklaşa geliştirdiğimiz Mutlu Gelecek Projesi’nin ilk etabında 120 kişiye yüz yüze koçluk hizmeti sunmuş olmaktan son derece mutluyuz. Bu proje sayesinde çalışma hayatındaki birçok kişinin içindeki doğru potansiyeli ortaya çıkartmasına yardımcı olduğumuzu görüyoruz. Böyle projelerle üyelerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.”
 
ICF Türkiye Şubesi’nden Dr. Lütfü Kaan Özdemir ise konuyla ilgili şunları söylüyor:

“Koçluk mesleğinin ahlak ilkelerini, etik kurallarını ve uluslararası standartlarını belirleyen ve bu konuda liderlik eden Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Türkiye Şubesi olarak, her yıl sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor ve Türkiye'de gerçek koçluk mesleğinin anlaşılması ve yaygınlaşması için çalışmalar yapıyoruz. 2008’de Uluslararası Koçluk Konferansı’nda ödüle layık görülen ICF Türkiye Şubesi olarak, Yenibiris.com tarafından geliştirilen Mutlu Gelecek Projesi’nin birinci etabında, 33 üyemizle ücretsiz koçluk hizmeti sunduk. Büyük ilgi gören projenin ikinci etabına başlıyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle