GeriEkonomi Mutfak eşyaları sektörü bu etkinliği bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mutfak eşyaları sektörü bu etkinliği bekliyor

Mutfak eşyaları sektörü bu etkinliği bekliyor

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) tarafından ilki geçen yıl düzenlenen Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğinin ikincisi 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünyada 90 milyar dolarlık büyüklüğe yaklaşan 

EVSİD Başkanı Burak Önder, ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaların ihracat imkânlarını arttırabilmek amacıyla geçen yıl farklı bir projeye imza atarak, değişik ülkelerdeki alıcıları Türkiye’ye getirdiklerini söyledi.

Burak Önder, gerek üretici firmalar gerekse yurtdışı satın alma yetkililerince çok olumlu geri dönüşler aldıkları Turkish Housewares by Invitation Only etkinliğini bu yıl Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile tekrarlayacaklarını anlattı. Önder, “Bu yıl 28 farklı ülkeden 50 kadar yurtdışı satın alma yetkilisi ve Li Fung, Rewe, Metro gibi çok uluslu zincirlerin Türkiye ofislerinin katılacağı etkinlikte 42 üretici firma ürünlerini sergileyecek” diye konuştu.

Önder, şunları söyledi: “Rekabetin doruğa ulaştığı bir ortamda bir taraftan ihracatımızı arttırmaya çalışırken, diğer taraftan da, bu ve benzeri organizasyonlar ile birim ihracat fiyatlarımızı yukarıya çekmeğe çalışıyoruz. Bu konuda üretici firmalarımızın, yurtdışı satınalmacıların, ama en çok da aynı hedef doğrultusunda bizlerle birlikte çaba gösteren kanaat önderlerimizin, sivil toplum kuruluşlarının ve Ekonomi Bakanlığı başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının desteği bizleri bir sonraki adımlar konusunda yüreklendiriyor”.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle