GeriEkonomi Murat Yalçıntaş yeni İTO Başkanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Murat Yalçıntaş yeni İTO Başkanı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı da olan Murat Yalçıntaş kazandı.

Seçimin resmi olmayan ilk sonuçlarına göre, kullanılan 228 oyun 120'sini Murat Yalçıntaş aldı. Mehmet Yıldırım'a ise 106 oy çıktı.

Mehmet Yıldırım'ın hazırladığı yönetim kurulu aday listesi şu isimlerden oluşuyordu: “Uğur Çatbaş, Hikmet Tanrıverdi, Ahmet Zühtü Kuşculu, Numan Hocaoğlu, Sinan Babila, Mehmet Emin Şamoğlu, İsmail Aytemiz, Zülfikar Tunç, Alev Yaraman, Turgay Uzun.”

Başkan adaylığından çekilen İbrahim Çağlar ise Murat Yalçıntaş'ın başkanlığında oluşturulan listede yer aldı. Murat Yalçıntaş'ın listesindeki Yönetim Kurulu üyeleri ise şunlar: “İbrahim Çağlar, Tahsin Öztiryaki, Ferruh Gök, Erhan Erken, Ali Kopuz, Şekib Avdağıç, Abdullah Bülent Barlak, Abdullah Çınar, Sait Kılıç, Şaban Dişli.”

KOPUZ VE BARLAK YALÇINTAŞ'IN LİSTESİNDE

İTO bünyesinde oluşturulan Değişim Grubu'nun önderliğini yapan Ali Kopuz ve Abdullah Bülent Barlak da böylece Yalçıntaş'ın listesine destek vermiş oldu.

Ali Kopuz, İbrahim Çağlar'ın İTO Meslek Komitesi seçimlerinde kendi komitesinden seçimleri kazanamamasından dolayı İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı adaylığından çekilmeye karar verdiğini kaydetti.

YILDIRIM: KİMLERLE YARIŞTIĞIMIZI GÖRÜYORSUNUZ

Yalçıntaş’ın başkanlık için aday olmasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Yıldırım, "Her gece fikir değiştiriyorlar. Ben Murat Yalçıntaş’ın aday olacağını 15 gün önce biliyordum" dedi. Yalçıntaş’ın AKP İstanbul İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra MÜSİAD’la da ilişkisi olduğunu ve başkan yardımcılığı görevinde de bulunduğunu söyleyen Yıldırım, "Kimlerle yarıştığımızı görüyorsunuz" dedi.

Yalçıntaş’ın, MÜSİAD Başkan Yardımcılığı görevini yapmadığını belirtmesi üzerine Yıldırım, "Kimse geçmişini inkar etmez. İnsan geçmişinden gurur duyar. Geçmişini inkar etmekle kim nereye varır. Kimse de yargılanmıyor. Bugün bulunduğu yer belli, kimlerle işbirliği yaptığı da ortada, ben ne diyeyim... Hayırlı olsun diyoruz saat 5’e kadar" diye konuştu.

YALÇINTAŞ: BU ÇATININ ALTINDA BEN HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ TEMSİL ETMİYORUM

Murat Yalçıntaş, kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'nin İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken aday olmasına ilişkin, “Bu çatının altında ben hiçbir siyasi partiyi temsil etmiyorum. Burada tamamen işadamı ve sanayici kimliğimleyim” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edip etmediğinin sorulması üzerine Yalçıntaş, “AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmedim, seçilirsem tabii ki ederim” dedi.

İSO'da seçim maratonu yarın başlıyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle