GeriEkonomi Murat Atilla: Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Murat Atilla: Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız

Murat Atilla: Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız

Matilla'nın kurucusu Murat Atilla; "Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız. Hele ki bu ödül reklamverenlerin başarılarını belgeleyen, reklam dünyasının en prestijli yarışmalarından biriyse bunu ciddiye almamak mümkün değil. Ticari bir perspektiften baktığımızda da ödüller; üretimi, yaratıcılığı ve en önemlisi heyecanı diri tutuyor.  Kırmızı Ödülleri gelişimi canlı tutmak, inovatif çalışmalara imza atmak ve marka bilinirliğini arttırmak açısından ajansları olduğu kadar müşteri tarafını da motive ediyor, keyifli bir rekabete davet ediyor" açıklamasında bulundu.

İletişim çalışmalarınızda yaratıcılık nasıl bir yer tutuyor, rol oynuyor, ne kadar önemli?

Matilla olarak inovatif fikirlere yatırım yapıyor, iletişimde yeni yaklaşımların takipçisi olmaya özen gösteriyoruz. Başarılarımızda olduğu gibi iletişim çalışmalarımızda da farklılaşmaya dönük adımlar atıyor, yaratıcılığın destekleyicisi olmaktan duyduğumuz memnuniyeti sizlerle paylaşıyoruz. İletişimin her aşamasında her mecrasında yaratıcılığın ayrı bir önemi ve yeri var. Eğer işin içinde yaratıcılık yoksa emeklerin beklentilerimize yanıt veremeyeceğini çok iyi biliyoruz. Bu noktada hem ajans hem reklamveren arasındaki başarılı uyum ve iş birliği önem teşkil ediyor. Hedef kitlesine yabancılaşmayan, reklamcılık ekosistemini gözlemleyen, sektörün nabzını ölçen bir reklamveren olarak vizyonumuzdan, kurum kültürümüzden, değerlerimizden ve hedeflerimizden ödün vermeden yeni fikirlere her zaman kapı açıyoruz.

Murat Atilla: Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız

Kırmızı ödülleri sektöre ne katıyor, ne kadar önemli?

Ödüllerin markaların itibarını arttıracağı inancındayız. Hele ki bu ödül reklamverenlerin başarılarını belgeleyen, reklam dünyasının en prestijli yarışmalarından biriyse bunu ciddiye almamak mümkün değil. Ticari bir perspektiften baktığımızda da ödüller; üretimi, yaratıcılığı ve en önemlisi heyecanı diri tutuyor.  Kırmızı Ödülleri gelişimi canlı tutmak, inovatif çalışmalara imza atmak ve marka bilinirliğini arttırmak açısından ajansları olduğu kadar müşteri tarafını da motive ediyor, keyifli bir rekabete davet ediyor.

Bu yıl reklamverenlere de Kırmızı Ödül heykelciği takdim edilmeye başlandı, reklamveren olarak  yaratıcılık ödülü kazanmak ne kadar önemli? 

Kırmızı gibi güçlü bir sektör değerlendirme platformunun, bizi böyle bir ödüle layık görmesi profesyonel gelişimimize oldukça pozitif bir katkı sunmuştur. Reklamveren olarak bu ödüllendirme bize ayrıca daha üretken, daha inovatif, daha kreatif bir yapılanmaya bürünmek için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Tabii tüm bunların dışında bir etkisi daha var; bu ödül, bizim için DWT Mandalina’yla yaptığımız iş birliğinin doğruluğunu bir kez daha teyit etti. Emekleriyle bu ödülü almamıza aracı olan ajansımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle