GeriEkonomi Munyar, Yılın Ekonomi Gazetecisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Munyar, Yılın Ekonomi Gazetecisi

DÜNYA Gazetesi yazarlarından Fasih İnal adına düzenlenen ‘‘Fasih İnal Ekonomi Ödülleri’’ dün akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, ekonomi yazıları ve haberlerinden dolayı ‘‘Yılın Ekonomi Gazetecisi’’ ödülüne layık görüldü. ‘‘Mevzuat Ödülü’’ dalında ise Cengiz Güneş'in, ‘‘Uluslararası Ticari Tahkim ve Vergisel Sonuçları’’ başlıklı makalesi ödüle değer bulundu. Dün akşam düzenlenen törende Dünya Gazetesi Şirketler Grubu yayınlarından İş Fikirleri Dergisi'nin 1999 yılı ‘‘Girişimcilik Ödülleri’’ de sahiplerini buldu.

FASİH İNAL KİMDİR?

İki yıl önce 77 yaşında hayata gözlerini yuman gazeteci Fasih İnal, Türkiye'deki ilk ‘‘iktisat muhabiri’’ydi. 1940 yılında İstanbul Gazetecilik Enstisüsü'nden mezun olduktan sonra, 1943 yılında Vatan Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. 1998'de vefat edene kadar aralıksız 55 yıl boyuna gazetecilik mesleğini bırakmadı. Vatan'dan sonra Son Posta, Tan, Yeni Sabah, Memleket, İstanbul Ekspres, Milliyet, Cumhuriyet, İzmir Ticaret, İstanbul Postası, Tervüman ve Dünya gazetelerinde çalıştı.

Reklamcılar Derneği yeni yönetimi görevde

REKLAMCILAR Derneği'nin 2 Şubat 2000 tarihinde yapılan 16'ıncı Genel Kurulu'nda yeni Yönetim Kurulu ve diğer Dernek organlarının üyeleri seçildi. Buna göre; Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Atasoy (Birikim FCA), Asbaşkan Nesteren Davutoğlu (Lowe Adam), Genel Sekreter de Sait Aytemur (3. Kuşak) oldu. Yönetim Kurulu'nda Yavuz Özçelik (Pars/McCann -Erickson), Haluk Sicimoğlu (BBDO), Meral Akyel (Markom/Leo Burnett) ve Yakup Barouh (İlancılık) yer aldı. Birnur Akan (Ring), Emine Tusavul (BirEBir), Engin Özden (Birleşik), Faruk Bil (Kangaroo), Gülü Türsan (T.T.), Özgür Sağlam (Art Grup), Zeynep Necipoğlu (Elan) Yedek üye seçildi. Denetleme Kurulu'nda ise, Yüksel Dinçel (Moran Ogilvy&Mather), Muammer Öztat (Admar), Şahin Tekgündüz (Oda) yer aldı.

Emlakbank, 9.7 trilyonluk konut sattı

TÜRKİYE Emlak Bankası yeni satış kampanyasında 4 günde 9.7 trilyon liralık 130 konut sattı. Emlakbank'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da Ataşehir, Bahçeşehir, Sinanoba ve Mimaroba, Ankara'da Bilkent ve Ümitkent, İzmir'de Mavişehir ile Antakya projelerinin 9 Şubat tarihinde satışa sunulmasından sonra yoğun bir ilgiyle karşılaşıldı. Devam eden kampanyada satış seçenekleri ve avantajlı koşullar sayesinde dört iş gününde 9.7 trilyon lira satış bedelli 130 adet konutun satışı gerçekleştirildi. Konut satışlarının artışında, Yuva Kredileri'nin faiz oranlarının düşürülmesi ve çeşitli alım kolaylıklarının sağlanmasının yanı sıra TÜFE'ye endeksli yeni bir satış sisteminin uygulamaya konulmasının etkili olduğu kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle