Mumcu: Galatasaray turizmi de kurtarır

Hürriyet Haber
20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜM türkiye Galatasaray'ın UEFA Şampiyonluğu ile çalkalanırken, sarı kırmızılı ekip, Türk turizminin de umudu oldu. Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Galatasaray'ın gösterdiği başarının turzme de olumlu yansıyacağını söyledi.

Türkiye-İsrail Turizm Heyetleri Toplantısı'nda konuşan Erkan Mumcu, İsrail'den Türkiye'ye yılda 150 bin-500 bin arasında turist geldiğini vurgulayarak, bunun Türkiye için azımsamayacak bir sayı olduğunu belirtti. Mumcu, ‘‘Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı almasının Türk turizmini nasıl etkileyeceğine’’ yönelik bir soruya ‘‘Galatasaray'ın başarısının, Türkiye'nin, insanlarının akıllarına gelmesinde, ülkemizin adının anılmasında, çok önemli bir katkı sağlayacağı hiç kuşkusuz’’ dedi.

İsrail Turizm Bakanı Ammon Lipkin Shahak, Türkiye ile İsrail'in turizm alanında çok büyük fırsatlarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Sadece ortak çıkar değil, ortak amaçlar da bulunduğunu belirten Shahak, iki ülkenin turizm bakanlıklarının arasındaki ilişkilerin iyi, ancak yetersiz olduğunu söyledi. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Başkanı Başaran Ulusoy da, Türkiye-İsrail turizm işbirliğinde somut adımlar atılacağına inandıklarını belirterek, iki ülke insanlarının farklı inançlarına rağmen tarih boyunca barış içinde yaşamayı sürdürdüklerini kaydetti.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı