Mudo, sanat galerileri açıyor

Elif ERGU
02.07.2015 - 22:42 | Son Güncelleme:

MUDO’nun patronu Mustafa Taviloğlu, Mudo Concept mağazalarında sanat galerileri açacak. Taviloğlu özellikle genç sanatçıları destekleyerek, evlerin gerçek sanat eserleriyle buluşmasını sağlayacağını söyledi.

MUSTAFA Taviloğlu genç sanatçılar için Mudo Concept Galerileri açacak. Giyim, ev eşyaları aksesuar ve mobilyayı bir araya getirerek Türkiye’de konsept mağazacılığı başlatan Mustafa Taviloğlu yakında bir yeniliğe daha imza atacak. İş yaşamındaki başarısı kadar sanata olan düşkünlüğü ve koleksiyonerliğiyle de bilinen Mustafa Taviloğlu Mudo Concept çatısı altında açacağı galeriler için yer bakıyor. Taviloğlu’nun amacı genç sanatçıları tanıtmak ve onları desteklemek. Ayrıca sanat sevgisini her eve aşılayabilmek.
Geçtiğimiz yıllarda Mudo’nun Mecidiyeköy’deki outlet mağazasını müzeye dönüştürme kararı alan Mustafa Taviloğlu, bu kararından vazgeçti. Binanın restorasyonunu başlatan Taviloğlu, Mecidiyeköy’deki binasını şirketin merkezi yapıyor. Bu merkezin içinde de küçük bir galeri olacak ancak Mustafa Taviloğlu müzesi için şimdilik beklemede. “Yeni yer mi arıyorsunuz?” soruma “Aklımda iki proje var, kısmet olursa bunları yapacağım” yanıtını veren Taviloğlu, öncelikle genç sanatçıların eserlerine yer vereceği Mudo Concept çatısı altında galeriler açacak. İlk etapta 2-3 yer açmayı planlayan Taviloğlu, şu sıralarda yer bakıyor.

BU İŞTE AMAÇ KÂR DEĞİL

Senede en az 8 serginin olacağı, en az 16 genç sanatçının eserlerine yer verilecek bu konsept galerilerde etkinlikler de yapılacak. Taviloğlu, “Amacım bu işte kâr sağlamak değil. Her evin sanatla tanışmasını istiyorum. Mudo Concept’lerde uzun zamandır genç sanatçılara yer veriyoruz ve bunun ilgi gördüğünü gördük. Daha da yaygınlaşmasını istediğimiz için de bu işe başlayacağız. Genç sanatçıları lanse edecek bir iş olacak” diyor.
Taviloğlu çok uzun zamandır genç sanatçılardan eser alan bir isim. Son dönemde fotoğraf ve video çalışmalarına da ilgi duyan Taviloğlu, “Ben eser alırken kimin yaptığından çok beğenime güvenirim. Hep de öyle aldım. Tanınmamış genç sanatçılara da yer vermek benim için sosyal sorumluluk gibi. Keşke her eve sanatı sokabilsek” diye anlatıyor.

Müze projesi için uygun yer bekliyor

MUSTAFA Taviloğlu müze projesini de hayata geçirecek. Mecidiyeköy’deki ‘merkezden’ vazgeçmiş. Müzesi için İstanbul’da yapılacak büyük projelerden birinin parçası olabileceklerinin işaretini veriyor. Henüz görüşmeleri sürdüğü için detay konuşmayan Taviloğlu, “Dünyanın farklı yerlerinde özellikle sanatla ön plana çıkan şehirlerde büyük yaşam alanlarının bir kısmı müze olarak değerlendiriliyor. Performanslar yapılıyor, sanatçıların ve sanatseverlerin buluştuğu yerler oluyor. İstanbul’da yeni hayata geçecek projelerle görüşme halindeyiz” diyor.


Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı