GeriEkonomi Motorlu taşıtlar vergisi için yeni tarih açıklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  43
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Motorlu taşıtlar vergisi için yeni tarih açıklandı

Motorlu taşıtlar vergisi için yeni tarih açıklandı
refid:21111369 ilişkili resim dosyası

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi Maliye Bakanlığı'nın internet sitesini kilitledi. Ödemeler yapılamadı. Bu durum Maliye'nin yeni bir gün belirlemesine yol açtı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2 Ağustos'u son gün olarak belirlediklerini açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi internet sitesi kilitlendiği için ödeme yapamadığı haberi Hürriyet Dünyası’nda gündeme gelince Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, araç sahiplerine müjdeyi verdi. Bakan Şimşek, Twitter hesabından MTV’de son ödeme gününün 2 Ağustos Perşembe gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr uzantılı internet adresini kullanarak vergisini ödemeye çalışan araç sahipleri internet sitesi kilitlendiği için dün son gün hüsranı yaşadı. Bankalar da sitede yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara MTV hizmeti veremedi. Vatandaşlar, bugün saat 24.00’a kadar araç vergilerini yatıramamaları halinde cezalı duruma düşeceklerinden şikayet ederek, “Yetkililerden MTV’nin ödeme gününü uzatmalarını bekliyoruz” talebinde bulundular.

İnternette yaşanan yoğunluktan şikayet eden vatandaşın yaşadığı soruna kulak veren Bakan Şimşek, ilk önce “Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksidiyle ilgili arkadaşlar bir çalışma yapıyorlar. 14.45 sularında konuyla ilgili bir açıklama yapacağım” dedi.

Şimşek, attığı ikinci tweet’te “MTV’de ödemi süresi 2 Ağustos mesai bitimine kadar uzatıldı” diye yazdı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle