GeriEkonomi Motorine zam geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Motorine zam geldi

Motorine zam geldi

Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 12 kuruş zam yaptı.

Motorinin litre fiyatı Ankara'da 4,49 liradan 4,61 liraya, İstanbul'da 4,44 liradan 4,56 liraya, İzmir'de ise 4,46 liradan 4,58 liraya çıkacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, 22 Aralık Perşembe günü benzinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapmıştı.

PALANDÖKEN: A'DAN Z'YE HER ŞEYİ ETKİLER'

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapılacak olan 12 kuruşluk zammın A'dan Z'ye her ürünü etkileyeceğini belirterek zammın yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın 12 kuruşluk zam ile ilgili twitter hesabından duyuru yaptığını hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yılın son günü, gece yarısından sonra motorin fiyatlarının artırılması ile yeni yılda her ürüne zam gelecek demektir. Zammın gelmesi enflasyonun artması ve dar gelirli halkın sıkıntıya girmesi neden olur. Motorine litrede 12 kuruşluk zam uygulanmadan geri çekilmelidir. Sürekli petrole zam yapılması şoför esnafımızı da zor durumda bırakmaktadır. Artık esnafımız bu zamların altından kalkamaz oldu. Acilen ticari araçlarımıza ticari akaryakıt indirimi uygulanmalı ve esnafımızın mağduriyeti önlenmelidir. Aksi halde nakliye ve taşımacılık fiyatlarına sürekli zam yapılması halkımızı da mağdur etmektedir" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle