GeriEkonomi Motor yağınızı kontrol ettirin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Motor yağınızı kontrol ettirin

Motor yağınızı kontrol ettirin

Motorunuzu korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için, lastik ve araç bakım uzmanları uyarıyor.

Motor teknolojisindeki gelişmeler sayesinde bugünün otomobilleri çok daha dayanıklı olmalarına rağmen, ilk günkü performansı sergileyebilmeleri için düzenli olarak bakım ve kontrol gerektiriyor. Motorun uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de “motor yağı”...

MOTOR YAĞI NEDİR, NE İŞE YARAR?
Dünya araç bakım devi Euromaster uzmanları; “Motor yağı aracınızın hareketli parçalarını yağlar ve bu sayede koruyucu bir kalkan görevi görür” uyarısını yapıyor.

SIZDIRMAZLIK SAĞLAR

Motorunuz, değişik ısı aralıkları ve zorluklarda çalışan yüzlerce hareketli parçadan oluşan karmaşık  bir makinedir. Seçtiğiniz motor yağının bu çalışma koşulları ile eşit ölçüde baş edebilecek düzeyde olması gerektiğini belirten Euromaster uzmanları, motor sağlığını riske atmamak için düzenli kontrollerle eksilen motor yağı seviyesinin tamamlanmasını, araç üreticilerinin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan motor yağının türüne ve yapılan kilometreye göre de motor yağının yılda en az bir kez değiştirilmesini öneriyor.

Motorunun performansını korumaya önem veren sürücüleri düzenli kontroller için servis noktalarına davet eden Euromaster, Mart ayından itibaren müşterilerine 2016 yılı boyunca geçerli olacak cazip teklifler sunuyor. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle