GeriEkonomi Moody's 11 Türk bankasını izlemeye aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Moody's 11 Türk bankasını izlemeye aldı

Moody's 11 Türk bankasını izlemeye aldı
refid:12208879 ilişkili resim dosyası

Moody's, 11 Türk bankasının mevduat notlarını ve 3 bankanın ulusal notlarını olası bir indirim için izlemeye aldı. <1>Yeni

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, global ölçekte bankacılık sisteminin kullanılabilir durumdaki sistemsel desteklerini gözden geçirme kapsamında 11 Türk bankasının yerel para cinsinden mevduat notlarını ve 3 bankanın ulusal notlarını muhtemel bir indirim için izlemeye aldı.

Moody's, aynı zamanda 4 Türk bankasının yerel para cinsinden mevduat notlarını teyit etti ve 3 bankanın finansal güç notlarının görünümünü 'pozitif'ten durağana indirdi.

Bu değişiklik sonrası Moody's'in not verdiği 15 Türk bankasının finansal güç notlarının görünümü 'durağan' oldu.

 
Buna göre;


Akbank'ın A3 olan yerel para cinsinden mevduat notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Anadolubank'ın Ba1 olan yerel para cinsinden mevduat notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Asya Katılım Bankası'nın Ba1 olan yerel para cinsinden mevuduat notu ve A1.tr/TR-1 olan ulusal ölçek notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlar etkilenmedi.

Bankpozitif'in Baa3/Prime-3 olan yerel para cinsinden mevduat notlarının görünümü 'durağan' olarak teyit edildi. Diğer notları etkilenmedi.

Denizbank'ın Baa1 olan uzun vadeli yerel para cinsinden mevduat notu olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Finansbank'ın A3/Prime-2 olan yerel para cinsinden mevduat notları teyit edildi. Diğer notları etkilenmedi.

HSBC Bank'ın A3/Prime-2 olan yerel para cinsinden mevduat notları teyit edildi. Görünümü durağan olarak belirlendi. Diğer notları etkilenmedi.

T.C. Ziraat Bankası'nın Baa1/Prime-2 olan yerel para cinsinden mevduat notları olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notları etkilenmedi.

Türk Ekonomi Bankası'nın Baa1 yerel para cinsinden uzun vadeli mevduat notları olası bir indirim için izlemeye alındı. D+ olan banka finansal güç notunun görünümünü ise pozitiften, durağana düşürüldü.

Türkiye Garanti Bankası'nın A3 olan yerel para cinsinden mevduat ve Aaa.tr olan uzun vadeli ulusal ölçek notları olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlar etkilenmedi.

Türkiye İş Bankası'nın A3/Prime-2 olan yerel para cinsinden mevduat notları olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlar etkilenmedi.

Türkiye Sinai Kalkınma Bankası'nın Baa1/Prime-2 yerel para cinsinden mevduat notlarını olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlar etkilenmedi.

Türkiye Vakıflar Bankası'nın Baa1/Prime-2 yerel para cinsinden mevduat notlarını olası bir indirim için izlemeye alındı. Diğer notlar etkilenmedi.

Yapı ve Kredi Bankası'nın A3 olan uzun vadeli yerel para cinsinden mevduat notları ve Aaa.tr olan uzun vadeli ulusal ölçek notları olası bir indirim için izlemeye alındı. Banka'nın D+ olan banka finansal güç notunun görünümünü 'pozitif'ten 'durağan'a çevirildi.

Eximbank'ın Ba1 olan kredi notunu 'durağan' görünüm ile teyit etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle