GeriEkonomi MNG Almanya'da hangar kuruyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MNG Almanya'da hangar kuruyor

MNG Holding bünyesinde bulunan ve kargo taşımacılığı yapan MNG Havayolları Almanya Hahn Havalimanı'nda yeni bakım hangarı ve kargo merkezi açıyor.

Havalimanına MNG'nin yaptığı yatırımlar ve şirketin ikinci uçağın alması nedeniyle bir tören düzenlendi. Törende konuşan Rheinland Pfalz Eyaleti Ulaştırma Bakanı Rainer Brüderle, MNG'nin burada yatırım yapmasının eyalet için büyük önem taşıdığını ve bu gibi yatırımların her iki ülke arasında ilişkileri geliştireceğini belirtti. MNG Havayolları Genel Müdürü Kani Kurtuluş ise Avrupa merkezleri olan Hahn Havalimanı'nında kargo dışında teknik bakım merkezi de kuracaklarını belirtti. Mayıs ayı içinde üçüncü uçaklarının da filoya katılacağını müjdeleyen Kurtuluş, Hahn'a haftada 5 olan sefer sayısının daha da artacağını açıkladı.

Eski bir Amerikan askeri üssü olan Hahn Havalimanı, Frankfurt Havalimanı'na çok yakın olması nedeniyle kargo ve charter (tarifesiz) sefer yapan uçaklar tarafından kullanılıyor. Burada, MNG Havayolları dışında air France ve Emery World Wide gibi büyük kargo şirketlerinin de yatırımları bulunuyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle